Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Seçim Gecesi Yayıncı Kuruluşlarımıza Büyük İş Düşüyor”

DİJİMED Başkanı Ersin İbil tüm yayıncı kuruluşların Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik RTÜK’ün yayımladığı genelgeye uygun, sorumlu yayıncılık anlayışıyla hareket etmesi gerektiğini belirtti.

SİYASET
“Seçim Gecesi Yayıncı Kuruluşlarımıza Büyük İş Düşüyor”

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Yayıncı kuruluşların sorumlu yayıncılık ilkelerine uygun hareket etmesi gerektiğini söyleyen Ersin İbil, “RTÜK tarafından yayımlanan genelgeye uygun dezenformasyona fırsat vermeden bir seçim gecesi geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.


YAYIMLARIMIZA DİKKAT EDELİM
YSK’nın yayımladığı takvime göre uyarılarda bulunan RTÜK’ün genelgesine mutlak uyulması gerektiğini belirten Ersin ibil, “Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik propaganda serbestliği 13 Mayıs Cumartesi günü saat 18’de son bulacak. 14 Mayıs seçim gününde ise saat 18’e kadar her türlü seçim yayımı yasak olacak. 18’den 21’e kadar da sadece YSK tarafından seçime ilişkin verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Bu saat YSK’nın anlık alacağı kararla daha erkene de çekilebilirken, saat 21’den itibaren tüm yayınlar serbest olacak. Aksi hareket eden kuruluşlara yönelik ciddi yaptırımlar uygulanacağı RTÜK tarafından ifade edildi” şeklinde konuştu.


ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN
Dijital medyanın böylesi günlerde öneminin daha da anlaşıldığını dile getiren Ersin İbil, “Ülkemizi doğrudan ilgilendiren bu önemli günde yayıncı kuruluşlarımıza büyük iş düşüyor. Tüm Türkiye seçim sonuçlarını bizler aracılığıyla anlık takip edebilecek. Bu yüzden teyit edilmemiş dezenformasyon içeren hiçbir bilgiyi yayımlamamaya özen göstermeliyiz. Bu minvalde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 8 =