Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SAÜ Depremzede Çocukların Yüzünü Güldürüyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü tarafından Sakarya’da misafir edilen depremzede 4-10 yaş arası çocuklar için 11 Mart 2023 tarihinde SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde etkinlik düzenlendi.

GÜNCEL
SAÜ Depremzede Çocukların Yüzünü Güldürüyor

Deprem sonrası Sakarya’ya gelen ve Kredi ve Yurtlar Kurumunda konaklayan depremzede çocukların, SAÜ personellerinin çocukları ile kaynaşmasını ve birbirleriyle etkileşim kurmasını sağlamak amacıyla 11 Mart 2023 tarihinde ve 11.00 ile 14.00 saatleri arasında etkinlik gerçekleştirildi. SAÜ Çocuk Gelişimi Öğrenci Topluluğu ve tüm SAÜ öğrenci toplulukları da etkinliğe destek verdi

Depremzede çocukların yüzünü güldürmek, endişelerini en aza indirmek ve çocuklarda depremin izlerini silmeye yardımcı olmak amaçlarıyla  gerçekleştirilen etkinliğe katılım oldukça yoğun oldu. Film gösteriminin ardından yüz boyama, masal saati, akıl oyunları, geleneksel oyunlar gibi istasyon şeklinde yapılan etkinliklerde depremzede çocuklar eğlenceli vakit geçirdi. Üniversite yönetimi tarafından tüm katılımcılara ve çocuklarına ikramda bulunuldu.

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Alaaddin Ağcadağ, “Bölgeye yapılan yardımlarda ve şehrimize gelen depremzedelerimiz ile çocuklarımızın ihtiyaçlarını giderme anlamında Sakarya halkının kadirşinaslığına şahit oluyoruz. Fakat sürecin daha ne kadar süreceğini öngöremediğimiz ve uzun soluklu bir period olacağını düşündüğümüz için desteklerin aksamadan devam etmesini tüm Sakarya halkından istirham ediyoruz. Diğer yandan tüm SAÜ öğrenci topluluklarımızın bu etkinlikte emeği büyük, kendilerine teşekkür ediyoruz. Onlardan da bu süreçte devam edecek çalışmalarımızda aynı şevk ve istekle destek olmalarını talep ediyoruz. Bu, bir günlük etkinlik değil. Bizler özellikle 0-3 yaş arası depremzede çocuklarımız için yurtlarda bulunan oyun alanlarına öğrencilerimizle giderek onlara eğitimler veriyor, depremzede çocuklarımızın nitelikli vakit geçirmeleri için çalışıyoruz. Burada da görüyoruz ki okula gidemeyen daha büyük yaş grubuna mensup çocuklarımız var. Aynı şekilde söz konusu çocuklarımız için de destek bekliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulunarak yardımların sürekli olması gerektiğine vurgu yaptı.

Etkinlik üniversite bünyesinde öğrenci toplulukları ve personel tarafından toplanan oyuncakların, depremzede çocukların yaş gruplarına göre ayrıştırılarak onlara hediye edilmesiyle sona erdi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 6 =