Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SAÜ'de “Lisansüstü Mezuniyet Töreni” yapıldı

GÜNCEL
SAÜ'de “Lisansüstü Mezuniyet Töreni” yapıldı

Sakarya Üniversitesi’nde “Lisansüstü Programlar Mezuniyet Töreni” yapıldı. 
  SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törene SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Ali Yalçın, Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Atilla Arkan, Genel Sekreter Prof. Dr. Kadir Ardıç, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Oğuz Karabay, Ortadoğu Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal İnat, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Osman Kurt, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Halil İbrahim Sağlam, dekanlar, lisansüstü programlardan mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, törende yaptığı konuşmasında, mezuniyet sevincini öğrenciler ve aileleriyle birlikte paylaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Sakarya Üniversitesi olarak beş enstitüde örgün ve uzaktan eğitim olmak üzere toplam 176 programda yetkinlik, yeterlilik, bilim uzmanlığı ve doktora seviyesinde dereceler kazandırmaya çalıştıklarını anlatan Prof. Dr. Eken, “Sizlere yardımcı olmak istedik. Yine mezuniyetiniz sonrasında da sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi. Eken, “Zor bir süreçten geçtiniz sonunda mezun oldunuz. Mezuniyetiniz vesilesiyle sizleri tebrik ediyorum ve Sakarya Üniversitesi’nden aldığınız diplomanın sizler için hayırlı olmasını diliyorum. Artık anne, baba ve eşlerinizde vakit geçirebilir, kitap ve tezlerinin yerine siz geçebilirsiniz. Mezun olmanız yeni bir başlangıcı simgeliyor. Bütün kapılarımız sizlere açık” dedi.
 

Doç. Dr. Ali Osman Kurt ise konuşmasında Sakarya Üniversitesi’nin mezunlarının üniversitenin önemli paydaşları arasında olduğunu belirterek, “Ekibim ve tüm enstitülerimiz adına başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Verimli, sevdiklerinizle beraber bereketli, bol kazançlı ve sağlıklı bir ömür diliyorum” diye konuştu. Enstitülerden mezunlar adına bir konuşma yapan dönem birincisi Yrd. Doç. Dr. Sezgin Kaçar, mezuniyetlerinde emeği geçen tüm yetkililere teşekkürlerini sunduklarını kaydederek, “Birlikte mezun olan arkadaşlarıma hayırlı bir ömür ve mesleki yaşantılarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından ise dereceye girenlere ve mezunlara diplomaları ile Performans Takdir Belgeleri verildi.

Doktora programları 2014-2015 dönem mezunları birincileri Fen Bilimleri Enstitüsünden Dr. Sezgin Kaçar, Sosyal Bilimleri Enstitüsünden Dr. Christine Dikici Pott ile Eğitim Bilimleri Enstitüsünden Dr. İbrahim Taş, mezuniyet belgelerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken’in elinden aldı. Program, doktora mezunlarının yemin töreni ve kep atma töreni ile sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =