Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SAÜ’de Dünya Kadınlar Günü Programı Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM) ve Kadın Akademisyenler Derneği (TÜRKKAB) iş birliğinde Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “Birlikte Daha Güçlüyüz” isimli bir program düzenlendi.

GÜNCEL
SAÜ’de Dünya Kadınlar Günü Programı Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al programa katılarak, özellikle 6 Şubat 2023 tarihli depremlerde yaptığı çalışmalarla örneklik teşkil eden ve bölgeye desteklerini esirgemeyen akademisyenlerimize, personellerimize ve gönüllü öğrencilerimize teşekkür belgesi takdim etti.
Programın açılış konuşmasını yapan Akademisyenler Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel konuşmasına, 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizin 11 ilinde büyük yıkıma neden olan depremin 1. gününden itibaren kendileriyle birlikte çalışmalar yürütüp bölgeye desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Al ve tüm akademisyenlere teşekkür ederek başladı. Kadın Akademisyenler Derneği hakkında bilgi veren Prof. Dr. Yücel, derneğin bir ihtiyaçtan doğduğunu ve dernek olarak farklı disiplinlerden akademisyenlerle beraber toplumumuzun bilinçlenmesi için çeşitli projeler yaparak bu noktada duyarlı bir varlık sergilemeyi hedeflediklerini vurguladı.
Kadın kavramı üzerinde duran Prof. Dr. Yücel, kadını içerisinde hayat, yaşanmışlıklar, sevgi, saygı ve hayatının kendisinin bulunduğu bir yapı olarak tanımladı. Prof. Dr. Yücel Türk tarihinde kadının üstlendiği misyon üzerine bakış açılarından bahsederek, “Kadının güçlü olduğu toplumlar geleceğine güvenle bakarlar. Çünkü kadın geleceği yetiştiren en önemli varlıktır. Dolayısıyla kadınının güçlü olması toplumun güçlü olması demektir.” ifadelerini kullandı.
Kadın Akademisyenler Derneği Sakarya Temsilcisi ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Şule Ertürk Anıklı yaşanan deprem felaketinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek bu süreçte bölgeye desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.
Program, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zuhal Erol’un Kişisel Motivasyon ve Kelebek Etkisi eğitimiyle devam etti. Erol, eğitiminde motivasyon ve Kelebek Etkisi kavramları üzerinde durarak, Kelebek Etkisinin dünyanın herhangi bir noktasındaki küçük bir kelebeğin bir kanat çırpışının dünyanın diğer ucunda fırtınaya ya da herhangi büyük bir hava olayına sebep olması olarak tanımladı. Katılımcılara birtakım tavsiyelerde bulunan Erol, kişinin kendisine bir rol model seçmesinin ve geçmişini sürekli gözünde canlandırmasının gelişim açısından çok kıymetli olduğunu vurguladı.
Erol, katılımcılara birtakım sorular yönelterek katılımcıların motivasyon derecesini test etti. Programın sonunda Dünya Kadınlar Gününe özel anı fotoğrafı çekildi.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 9 =