Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SAÜ “22’den 22’ye” Temalı Uluslararası Yarışmaya Ev Sahipliği Yapacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) “22’den 22’ye” temalı Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması Sergisinin beşincisine ev sahipliği yapacak.

GÜNCEL
SAÜ “22’den 22’ye” Temalı Uluslararası Yarışmaya Ev Sahipliği Yapacak

30 Ağustos 2022 Zafer Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “22’den 22’ye” isimli uluslararası bir afiş yarışması düzenledi. Yarışma kapsamında; şehitlerin anılması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gösterdiği milli mücadele konusunda farkındalık oluşturulmasının 30 Ağustos Destanının gelecek kuşaklara görsel bir kültür mirası olarak aktarılması amaçlandı.

21 Kasım 2022’de Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenecek “22’den 22’ye” temalı “Uluslararası Afiş Tasarımı Yarışması” sergisinin açılışını Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal gerçekleştirecek.

Türkiye, İran, Arnavutluk, Somali, Afganistan, Ermenistan, Avusturalya, Brezilya, Tunus, Hollanda, Rusya, ABD, Maldivler, Gürcistan, Pakistan, Japonya olmak üzere 16 farklı ülkeden profesyonel akademisyen ve öğrencilerin katıldığı ve toplamda 533 eserin başvuruda bulunduğu yarışmada Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile Sanat ve Tasarım Fakültesinde öğrenim görmüş 41 öğrencinin afişleri ilk yüz afiş tasarımının içinde yer aldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 4 =