Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SATSO Meclisinde iftar polemiği

GÜNCEL
SATSO Meclisinde iftar polemiği

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda 7 Haziran seçimleri ve odanın son dönem çalışmaları gündeme gelirken meclis üyesi Gürsoy ile başkan Kösemusul’un “iftar” polemiği oturuma damga vurdu.

OLAĞAN TOPLANTI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında gerçekleştirildi. Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1113 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Mayıs ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu Hesap İnceleme Komisyonu Başkanı Melih Kaykayoğlu tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis tarafından tasdik edildi.
 

HUZUR SOFRAMIZDA BULUŞTUK
Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ile ilgili değerlendirmede bulunmak üzere kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Odamızın 7. Geleneksel İftarını bu yıl Ramazan ayının 2. günü gerçekleştirdik. Güzel geri dönüşler aldık. İftarımızda bizlerle olan tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz ay içerisinde Ferizli Organize Sanayi Bölgemizde Sakarya’mıza ve ülkemize değer katacak fabrikaların toplu temel atma törenini gerçekleştirdik. Sakarya’da iş dünyası olarak vites yükselttik ve önemli başarılara imza atıyoruz. Sanayide kümelenme dönemini kısa sürede tamamlıyoruz” dedi.
 

YENİ HEDEFLER
Kösemusul sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni hedeflerimiz var. Mutlu ve üreten bir Sakarya ile ülkemize katkımızı daha da artırmak istiyoruz. Sanayide Otomotiv Üssü Sakarya vizyonumuzla birlikte başarılar kazanırken, şehir insanının kişisel tecrübe ve birikimlerini artırmak, gelirini daha da yükseltmek ve sosyal yaşamını daha kaliteli hale getirmek için tüm paydaşlarımızla el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz.”
 

SEÇİM SONRASI
7 Haziran seçimlerini de değerlendiren Kösemusul, “Seçim sonuçları açıklandı. Milletimiz sandıkta iradesini ortaya koydu. Sandıkta koalisyon sonucu ortaya çıkmıştır. İş dünyamızın görüşlerini her fırsatta ifade ettim. Ekonomide güven ve istikrar çok önemlidir. Ortak hedef; Türkiye’mizin, şehirlerimizin kalkınması ve ekonomik gelişim ivmesinin yükselmesidir. Milletimizi Mecliste temsil etmeye hak kazanan büyük küçük tüm siyasi partilerin ortaya çıkan tabloyu ve yaşanan gelişmeleri dikkatle değerlendirerek, ülkemiz ve milletimizin bekası için en uygun kararı vermelerini bekliyoruz. Bu anlamda yeni hükümeti kurma çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını arzu ettiğimizi ifade ediyor; konuşmama son verirken Ramazan-ı Şerif’in milletimize ve tüm İslam Âlemine tekrar hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
 

İFTAR POLEMİĞİ
Meslek Komitelerinin Sorunlarının Görüşülmesi maddesinde kürsüye gelen 5. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Hüseyin Gürsoy ise SATSO iftar programı öncesi, iftarın düzenlendiği mekan ile ilgili çalışmalara kürsüden eleştiri getirdi. Gürsoy’un eleştirilerinin ardından ise mecliste tansiyon yükseldi. Mecliste bulunan diğer üyelerde Gürsoy’a tepki gösterince Meclis Başkanı Akgün Altuğ araya girdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz