Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SATSO’dan 21 Haziran’da Sanat ve Kültür Şöleni

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası; 21 Haziran Adapazarı’nın Kurtuluşu’nun 102. Yıldönümünü etkinliklerle kutlayacak.

GÜNCEL
SATSO’dan 21 Haziran’da Sanat ve Kültür Şöleni

İlk olarak 21 Haziran Çarşamba günü saat 14.30’da SATSO hizmet binasında Gonca Küçüksaraç ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Minyatür ve Tezhip Sergisi” gerçekleştirilecek. Aynı akşam saat 19.00’da ise Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde SATSO Türk Müziği Topluluğu tarafından, TRT Sanatçısı Esra İçöz’ün de katılımıyla Şef Öğr. Gör. Hamdi İtil yönetiminde SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yaz konseri gerçekleştirilecek.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Adapazarı’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü vesilesiyle her yıl gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizi bu yıl da tertip ettik. Yıllardan beri süregelen gelen konser geleneğimizin yanında yine bu özel günümüzde Gonca Küçüksaraç ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Minyatür ve Tezhip Sergisi” etkinliğine ev sahipliği yapacağız.

15 yılı aşkın süredir Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten SATSO Türk Müziği Topluluğu’muzun Şef Öğr. Gör. Hamdi İtil yönetimindeki konseri ve ardından TRT Sanatçısı Esra İçöz’ün de renkli şarkılarıyla eşlik edeceği “Yaz Konseri”nde üyelerimiz ve Sakaryalıların katılımıyla güzel bir akşam geçireceğiz.

21 Haziran Çarşamba günü 14.30’da Tezhip ve Minyatür Sergisi açılışımıza ve saat 19.00’da Sakarya Üniversite Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğimiz konserimize tüm Sakaryalıları bekliyoruz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =