Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SASKİ İçmesuyuna Ek Kaynak Oluşturuyor

GÜNCEL
SASKİ İçmesuyuna Ek Kaynak Oluşturuyor

İçmesuyuna alternatif kaynak oluşturma çalışmalarını sürdüren SASKİ, Geyve, Karasu, Kocaali, Pamukova, Taraklı, Hendek ve Serdivan ilçelerine 14 derin su kuyusu açıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından kısa bir süre önce açıklanan 40 Milyon TL’lik içmesuyu projeleri arasında yer alan yeni bir çalışma daha hayata geçiriliyor. Yaklaşık 1 Milyon TL’lik yatırımla, Geyve, Karasu, Kocaali, Pamukova, Taraklı, Hendek ve Serdivan ilçelerine 14 derin su kuyusu açılıyor. İlk etapta Geyve’ye bağlı Alifuatpaşa Mahallesi’nde başlatılan çalışmalarda şehrin güneyine 7 derin su kuyusu kazandırılacak.

14 derin su kuyusu
SASKİ, Geyve ve Pamukova’da gerçekleştirilecek çalışmaların ardından Karasu, Hendek, Kocaali, Taraklı ve Serdivan ilçelerinde de sondaj çalışmalarını sürdürecek. Proje kapsamında açılacak 14 derin sondaj kuyusuyla 7 ilçeye orta vadede yeni içmesuyu kaynağı kazandırılmış olacak.  Büyükşehir Yasası ile tüm il sınırlarına hizmet ulaştıran SASKİ, geçtiğimiz yıl Karasu ve Kocaali’de oluşturduğu alternatif kaynaklarla bölgede yaz aylarında yaşanan su yetmezliği sorununa çözüm getirmişti

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 7 =