Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz Konseri

Sakarya Valiliği himayelerinde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “SanatSakarya” projesiyle sanata gönül verenler bir araya geldi.

GÜNCEL
Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz Konseri

Millî Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde “Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz” projesi kapsamında, Sakarya Valiliği himayelerinde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “SanatSakarya” projesiyle sanata gönül verenler bir araya geldi.

Sanatseverler Buluştu

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde,  Müzik Öğretmeni Orçun Üretmen’in koordinesinde gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konserinde sanatseverler, birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede hoşça vakit geçirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü  Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Yakup Kalaycı ve Ozan Özkaya, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Hasan Büyükbaş ve Fikret Güldemir, Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Kıral ve Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem’ in emek verenleri yalnız bırakmadığı Türk Sanat Müziği ezgilerinden oluşan konser, renkli karelere sahne oldu.

Sazende elinden Söyleyenlerin Dilinden Nağmeler

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Tuncay Kardaş, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Metin Gülsün, Müzik Öğretmeni Serkan Kardaş, Müzik Öğretmeni  İlker Akçıl, Ertuğrul Başpınar ve Ertan Özer gibi değerli sazendelerin eşlik ettiği konserde, Nihavend ve Sûznâk makamlarında eserlere yer verildi. Solo performansların da yer aldığı çalışmada 45 kişilik öğrenci grubu kemanlarıyla koroya eşlik etti.

Sanatsal Kültürün Yaşatılmasını Destekliyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem Yüce tarafından koro şefine çiçek takdimi yapılan programın sonunda,  Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; Bakanlığımızın “Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz” projesiyle estetik ve sanatsal kültürün yaşatılmasına, kurumların sosyal etkinlik, bireyleri birleştirme ve kaynaştırma süreçlerine büyük katkılar sağlandığını belirtti.

Savaşçı, "Programımızı teşrif eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye eğitimin her alanında verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Sakarya Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülen “Sanat Sakarya” projesi ile bireylerin kendini fark etme ve geliştirmesi yolunda önemli adımlar atıyoruz. Bu anlamda Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a destekleri adına şükranlarımı sunuyorum. Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzü, Şef ve Müzik Öğretmeni Orçun Üretmen’i, kıymetli sazendeleri, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum" dedi. İzleyici sanatseverlere de ilgilerinden dolayı teşekkür etti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 5 =