Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca Türk Halk Müziği Topluluğu, Turizm Fakültesi salonunda Türk Halk Müziği konseri verdi

Sapanca Belediyesi katkılarıyla düzenlenen konser Yusuf Berke Bostancı şefliğinde gerçekleşti. Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT, Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda ŞAHİN ve ilçe protokolünün tam kadro katıldığı konserde 22 seçme eser seslendirildi.

İLÇELER
Sapanca Türk Halk Müziği Topluluğu, Turizm Fakültesi salonunda Türk Halk Müziği konseri verdi

Eserler peşi sıra icra edilirken geceye Sakarya Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği (RATED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Remzi Adıyaman’ın sahneye davet edilmesiyle birlikte coşku katlanarak arttı. Adıyaman, Protokolü ve topluluğu selamlamasının ardından, Sanatsal ve kültürel anlamda son dönemde Sapanca’nın öne çıktığını ve 16 ilçe arasında iki korodan birinin Sapanca’da varlığını sürdürmesinin önemini vurguladı. Ardından bir türkü ile geceye adeta renk katan Adıyaman alkışlar eşliğinde sahneden uğurlandı.
Sakarya Çankırılılar Derneği’nin Mahalli Sanatçısı Engin Ertuna’nın da Çankırı’yı tanıtma adına konuk sanatçı olarak yer aldı. 
Konserde salonun merdivenlerinin bile dolduğu gözlerden kaçmazken, konserde Sapanca Türk Halk Müziği Topluluğu türkü severlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Gecenin sonunda Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak CANPOLAT ve Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda ŞAHİN Yusuf Berke Bostancı ve topluluğa teşekkür ederken çiçek takdiminde bulundular.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 8 =