Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca Spor Kompleksine Kavuşuyor

GÜNCEL
Sapanca Spor Kompleksine Kavuşuyor

Büyükşehir’in güçlü hizmet elini Sakarya’nın tamamına ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Toçoğlu, yeni bir projede daha çalışmaların başladığını müjdeledi. Toçoğlu, “Güzel Sapanca’mıza yeni bir spor kompleksi kazandıracağız. Görüşmeler tamamlandı. Yer tespitini sonlandırdık. Proje masaya gelmeye çok yakın. Sapanca’mıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin tamamına yayılan güçlü hizmetlere bir yenisini daha ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Beraberinde Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ile Hacımercan Mahalle sakinleri ile buluşan Başkan Toçoğlu, Sapancalılara müjdeyi verdi; ilçeye yeni bir spor kompleksi geliyor.

Projede Sona Yaklaştık
Başkan Toçoğlu, “Daha önce de ifade ettiğimiz gibi; Sapanca güzel şehrimizin özel ilçelerinden biri. Tüm ilçelerimizi olduğu gibi Sapanca’mızı da çok önemsiyor ve bölgemize değer katacak projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bu anlayışla Hacımercan Mahallemize yeni bir spor kompleksi kazandıracağız. İlçe belediyemizle görüşmelerimiz tamamlandı. Yer tespiti de sonlanmış durumda. Projelendirme çalışmalarımızda da artık mutlu sona çok yakınız. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Başarı İçin Tesisleşiyoruz
Proje onayının ardından ihale hazırlıklarının derhal başlatılacağını da vurgulayan Toçoğlu, “Sakarya’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getirme hedefimiz doğrultusunda örnek bir çalışmayı daha beraberce hayata geçireceğiz. Spor yapılabilecek alan alternatiflerinin çoğaltılması bizim için oldukça önemli. Biliyoruz ki; şayet sportif başarı isteniyorsa bunun ön koşulu tesisleşme yönünde atılan adımlar olacaktır. İlçelere kazandırdığımız sentetik sahalar, dev spor yatırımları, amatör spora desteklerimiz hepsi bu anlayışın izlerini taşıyor” dedi. Başkan Toçoğlu ziyaretinin devamında mahalle sakinleri ile birlikte projenin inşa edileceği alanda incelemelerde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz