Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca Sahillerinin imara açılmasını istediler!

GÜNCEL
Sapanca Sahillerinin imara açılmasını istediler!

DERTLERİ SAPANCA SAHİLİNİN İMARA AÇILMASIYMIŞ

Sapanca ilçesinde Mustafa Bilgin isimli bir esnafın dükkanının camına astığı “Daha iyi hizmet alabilmek için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz” şeklindeki afişin perde arkasından ‘Kıyı Şeridine İmar Talebi’ çıktı.

“SAPANCA SAHİLLERİNİN İMARA AÇILMASINI, YASALAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ”
Hizmet almıyoruz bahanesiyle dükkanının camına “Daha iyi hizmet alabilmek için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz” şeklinde afiş asan Mustafa Bilgin’in gerçek niyeti ortaya çıktı. İhlas Haber Ajansına konuşan Bilgin “Sapanca Gölü’nün Serdivan ve Arifiye kısmında imarına izin verilirken Sapanca’ya verilmiyor. Sapanca Gölü’nün Serdivan kısmının imarı var. Her taraf taş yığını haline geldi. Kuzu otlatılan yerlerde binalar yükseldi. Oraya ilgi var. Sapanca’ya gelince ise kıskançlık var. Serdivan’da Arifiye’de kıyıda çalışmalar yapılıyor, buralarda imar var. Buralarda göle sıfır binalar yaptılar. Oradan göle kanalizasyon akmıyor da Sapanca’dan mı akıyor. Sahillere imar veriliyor da Sapanca’ya neden imar verilmiyor” dedi.
 

BİLGİN “SAHİLLER İMARA AÇILSIN”
Bilgin açıklamasının devamında “Sapanca üvey evlat mı? Sapanca sahillerinin imara açılmasını, yasalaştırılmasını, el altından işler yapılmamasını istiyoruz. Kanunla bazı şeylerin yasal hale getirilmesini istiyoruz. Biz bu eksikleri söylüyoruz, o yüzden Kocaeli’ye bağlanmamızla daha iyi hizmetler alacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

HİZMET BAHANE İMAR ŞAHANE
Bilgin’in bu açıklaması kamuoyunda büyük şaşkınlık yaratırken Sapanca’nın Kocaeli’ye bağlansın şeklindeki talebinin hizmetle ilgili olmadığı,  asıl nedenin Sapanca kıyısının imara açılmasıyla ilgili olduğu ortaya çıktı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 4 =