Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca MYO’nun yemekhane ve kantin binası açıldı

SUBÜ Sapanca MYO’da ihtiyaçları karşılayamayan yemekhane ve kantinin yerine modern mimariye sahip olarak inşa edilen yeni bina, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

GÜNCEL
Sapanca MYO’nun yemekhane ve kantin binası açıldı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu’nun yeni yemekhane ve kantin binası törenle açıldı. Açılışa SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Prof. Dr. Ali Fuat Boz ve Prof. Dr. Oğuz Türkay, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen, Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Zengin, senato üyeleri, akademisyenler, okul personeli ve öğrenciler katıldı. 

Çelik yapı olarak inşa edildi
Eski yemekhane ve kantin binasının donanım açısından ihtiyaçları karşılamadığına değinen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Bütçemizi ve projemizi hazırlayarak üniversitemizin kurumsal kimliğine uygun, estetik ve işlevsel mimari özelliğe sahip,  öğrencilerimizin istekleri ve ihtiyaçlarına cevap verecek yeni binamızı inşa ettik. 710 metrekarelik çelik yapı modern mimariye sahip binamızda 80 kişilik yemekhane ve 80 kişilik kantin yer alıyor. Üniversite olarak eğitim-öğretim, Ar-Ge ve topluma hizmete verdiğimiz önemi; fiziksel alanlarımızın kullanışlılığı ve estetiğine de veriyor, farklı ilçelerdeki birimlerimizde SUBÜ kurumsal kimliğini yansıtıyoruz. Binamızın yapımından emeği geçen herkese ve törene teşriflerinden dolayı sayın kaymakamımız ile belediye başkan yardımcımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 9 =