Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca’da Çevre dostu Proje

Sapanca Belediyesi çevre çalışmalarına önem veriyor, çevre düzenlemesi ve park bakım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak, Sapanca Kırkpınar bölgesinde 100 metre boru döşeyerek modern bir otomatik sulama sistemi kurulumuna başladı.

İLÇELER
Sapanca’da Çevre dostu Proje

Son tekniklerden yararlanıldı
Belediye yetkilileri, bu projenin yeşil alanların bakımını kolaylaştırmak ve su tasarrufu sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini belirtti. Kurulan otomatik sulama sistemi, belirlenen programlar doğrultusunda yeşil alanları, çimenleri düzenli olarak sulayarak, insan gücüne olan ihtiyacı minimize edecek ve aynı zamanda su israfını önleyecek açıklamasında bulundular. İlçedeki yeşil alanların korunması ve geliştirilmesi için çalışmaların devam edeceğini ve sulama hattı olamayan yerlere yeni hat döşemesi yapılırken mevcut olup, fakat atıl durumda kalan ve uzun zamandır kullanılmayan sulama hatlarının da belediye ekipleri tarafından bakım çalışmaları yapılarak aktif hale getirilmeye başlandı. Yeni sulama sistemi, çevre dostu teknolojiler kullanılarak tasarlandığı ve kurulum aşamasında en son tekniklerden yararlanıldığı aktarıldı. 

Güzel Sapanca’mızın güzel kalması için 
Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin “Yapılan çalışma ile Kırkpınar'daki parkların, yeşil alanların daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlarken, su kaynaklarımızın da daha verimli kullanımına katkı sunacaktır. Güzel Sapanca’mızın güzel kalması için çalınmalarımız devam ediyor. Çalışma tüm ilçe genelinde uygun alanlarda devam edecektir" dedi. 

Hedef, daha yeşil ve daha bakımlı bir Sapanca 
Projenin tamamlanmasıyla birlikte Kırkpınar sakinleri, daha yeşil ve bakımlı bir çevrede sahip olacaklar. Sapanca Belediyesi'nin çevreye duyarlı bu girişimi, diğer bölgelerde de benzer projelerin hayata geçirilmesi için örnek teşkil ediyor. Belediye yetkilileri, gelecek günlerde benzer projelerin devam edeceğini ve Sapanca'nın her köşesinin yeşil ve bakımlı olmasını hedeflediklerini ifade edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 1 =