Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca Belediyesi’nden Anlamlı Kurs

Sapanca Belediyesi, özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik başlattığı Tokat Ahşap Baskı Kursu ile el becerileri ve yeteneklerini keşfetmelerine imkân sağlıyor.

İLÇELER
Sapanca Belediyesi’nden Anlamlı Kurs

Öğrencilerimiz için büyük bir kazanım olacak

Özel çocukların sosyal ve toplumsal hayatta katılımlarını sağlamak, motivasyonlarını artırmak ve el becerisi kazandırmak için pek çok alanda çalışma yürüten Sapanca Belediyesi ve Sapanca Halk Eğitim ortaklığı ile bu yıl bu kurs ilk kez düzenliyor. Kemalettin SamipaşaOrtaokulunda eğitim gören 5 özel eğitimli çocuklara haftanın bir günü bu eğitim veriliyor. Kemalettin SamipaşaOrtakokulu Müdürü Mehtap Aydoğdu Bilgiç, “Okulumuzdaki 5 özel eğitimli öğrencimiz için haftanın bir günü gerçekleşen bu eğitimin onlar için büyük kazanım olacağına inanıyorum ve destek veren Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’e ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmalarımız, toplumumuzun ihtiyaç ve beklentisine göre devam edecektir

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Sapanca Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Kemalettin SamipaşaOrtaokulumuzda bulunan yavrularımız için inşallah verimli olacağına inandığımız bu kursumuzu başlattık. Özel çocuklarımızın bilgi ve beceri kazanması için bu tip kurslar düzenlenmek hem onlar hem de aileleri için ayrı bir önem arz ediyor. İmkânlar ölçüsünde çalışmalarımız, toplumumuzun ihtiyaç ve beklentisine göre devam edecektir” ifadeleri kullandı.

Kendi becerileri

Özel çocuklara verilen eğitimlerle çocukların grup çalışmasına olanak sağlanıyor. Bu sayede motivasyonları artıp sosyal hayatta katılımları daha kolay gerçekleşiyor. Eğitmen Gül Coşar tarafından verilen kursta çocukların mutlu oldukları ve kendi becerileri ile birbirinden güzel ürünleri yaptıkları gözlemlendi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 2 =