Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sanat Sakarya Projesi Kapsamında 100'e 1 Kala Temalı Resim Sergisi

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi “Sanat Sakarya” projesi kapsamında, Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yılı münasebetiyle “100'e 1 Kala” temalı resim sergisi açılışı gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Sanat Sakarya Projesi Kapsamında 100'e 1 Kala Temalı Resim Sergisi

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesinin “Sanat Sakarya” projesi kapsamında Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yılı münasebetiyle düzenlediği “100'e 1 Kala” temalı resim sergisi açılışı, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel ve Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş tarafından gerçekleştirildi.

Öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği sergide; yağlı boya, sulu boya ve değişik teknikler kullanılarak hazırlanan 28 resim ve bir mozaik çalışması yer aldı.

Şanlı tarihin yansıtıldığı el emeği ürünleri tek tek inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, heyecan ve gurur taşıyan bu büyük emek adına öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. Sanat Sakarya projesi kapsamında ilimizde her öğrencimizin en az bir sanat dalı ile ilgilenmesinin amaçlandığını belirtti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 1 =