Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Salih Kaya Başvurusunu Yaptı

Adapazarı Belediyesi İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Salih Kaya, AK Parti’den Arifiye Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

SİYASET
Salih Kaya Başvurusunu Yaptı

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Belediye Başkanlığı, meclis üyeliği ve muhtarların seçileceği yerel seçimler yaklaşırken aday adaylığı müracaatları devam ediyor. Adapazarı Belediyesi İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü görevleri yaparken Arifiye Belediye Başkanlığına aday adayı olacağını açıklayan ve görevlerinden önceki gün istifa eden Kaya, resmi başvuruda bulundu.
“KENDİLERİNE BU CESARETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Başvuru kabulünü gerçekleştiren AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Veysel Ünlü, “Bugüne kadar aday adayı başvurularımız Salih Bey ile beraber altıncı oldu. Allah herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin. Çıkmış olduğu bu yolda Allah muvaffakiyetler ihsan eylesin. Kendilerine bu cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“YOLUMUZ AK VE AYDINLIK OLSUN İNŞALLAH”
Kaya, “14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizi adeta uçurumun kenarından alarak karanlıktan aydınlığa çıkaran AK Parti’mizin gençlik kollarında yer almış, çeşitli görevlerde bulunmuş teşkilatlarımızı ve teşkilatçılığın önemini en üst düzeyde idrak etmiş sizlerden biri olarak Partimizin Arifiye Belediye Başkanlığına aday adaylığı müracaatımı gerçekleştirmek üzere huzurlarınızdayım. 
Arifiye ilçemizden evlenmiş, uzun yıllar Arifiye’de yaşamış, çocuğunu Arifiye’nin cadde ve sokaklarında gezdirmiş 35 yaşında inşaat mühendisi bir kardeşinizim.  Adapazarı Belediyesi İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü görevlerimde edindiğim tecrübe, bilgi ve birikimlerimi Arifiyemizi, Türkiye Yüzyılında ülkemizle paralel muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına yola çıktım.
Gerek siyasi olarak, gerek bürokrat olarak sorumluluk almaktan, omuzlarıma yük yüklemekten hiçbir zaman çekinmedim. TÜGVA gibi, MÜSİAD gibi birçok önemli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevlerde bulundum. Hamdolsun bugüne kadar üstlendiğim tüm görevleri layıkı ile yerine getirdim. Şimdi ise Arifiyemiz için yeni fikirler yeni umutlar ile Belediye Başkanlığı görevine talip oldum. 
Rabbime şükürler olsun ki dava şuurunu Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Kurucularından cennet mekan dedemden, siyasetin tek limanı ahlak ve maneviyat oluşunu ise AK Partimizin kurucuları arasında yer alan babamdan ve davamızın kıymetli büyüklerimden öğrendim.
Genç, dinamik, teşkilatçı, tecrübeli bir dava arkadaşınız, bir dava kardeşiniz olarak hep birlikte omuz omuza vererek bizlere düşeni yapıp tohumları ekeceğiz, ardından gökten oluk oluk yağmur yağdığında hamd edeceğiz.
Bu hilale, bu bayrağa, bu vatana, bu millete ahde vefamızı göstermek için bugün burada sizlerin huzurunda imzamızı atarak başvurumuzu gerçekleştiriyoruz.
Rabbim mübarek eylesin. Destek ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, yolumuz ak ve aydınlık olsun inşallah” ifadelerini kullandı.a

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 9 =