Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Saldırıda terör şüphesi !

ASAYİŞ
Saldırıda terör şüphesi !

Kocaeli’de, Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk (40), otomobiliyle seyir halindeyken uğradığı silahlı saldırı sonrasında hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre olay, İzmit Yeşilova’da meydana geldi. Trafikte seyir halinde olan Aktürk’ün bulunduğu 06 BP 4576 resmi plakalı araca, sağdan yanaşan bordo renkli 34 KGZ 76 plakalı araçtan 4 el ateş açıldı. Silahlı saldırıda mermilerden 3’ü, aracın arkasında oturan İsmet Aktürk’e isabet etti. Saldırıyı gerçekleştiren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler olay yerinden kaçarken, Aktürk’ün şoförü ise yaralı müdürü hemen Umuttepe Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürdü. Hastanede ameliyata alınan Aktürk, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
 

Öte yandan, İsmet Aktürk'ün yaklaşık 1 yıl önce Osmaniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü iken Kocaeli’ye tayini çıktığı öğrenildi.  

VALİ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU:  “OLAYLA İLGİLİ ÇOK YÖNLÜ ARAŞTIRMA VE SORUŞTURMA SÜRÜYOR”  

KOCAELİ CUMHURİYET BAŞSAVCISI MUSTAFA KÜÇÜK:   “SALDIRIYI TERÖR OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ AMA BU ÖN BİLGİDİR”

Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk’ün uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi konusunda açıklama yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Maalesef müdürümüz görevi başında şehit edildi. Olayla ilgili çok yönlü araştırma ve soruşturma sürüyor” dedi.  

 

Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk, sabah erken saatlerde uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Saldırının faillerinin yakalanması için çalışmalar sürdürülürken, olayla ilgili Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu bir açıklama yaptı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ile birlikte açıklama yapan Vali Güzeloğlu, “Olayla ilgili çok yönlü araştırma ve soruşturma sürüyor. Adli tahkikat hem de idari istihbarat, bütün değerlendirmeler yapılıyor. Çok üzüntülüyüz” dedi.

 

Sözlerine 'Türk milletinin başı sağolsun' diyerek başlayan Vali Güzeloğlu, “Bugün sabah 8.20 civarında ilimiz Kandıra ilçesinde bulunan özel tip F1 Kapalı Cezaevimizin Müdürü İsmet Aktürk kardeşimiz görevine giderken, ilimiz İzmit ilçesi Yeşilova bölgesinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandı. Akabinde aracın şoförü infaz koruma memurumuzun, Tıp Fakültesi Hastanesi’ne müdürümüzü intikal ettirmesi sonucu burada yapılan tüm müdahalelere rağmen cezaevi müdürümüzü kaybettik. Şehit oldu. Öncelikle ailesinin, tüm adli camiamızın, milletimizin başı sağolsun. Değerli müdürümüzün 1 yıl önce ilimize atandığını Sayın Başsavcımız paylaştılar. Olayla ilgili çok yönlü araştırma ve soruşturma sürüyor. Adli tahkikat hem de idari istihbarat, bütün değerlendirmeler yapılıyor. Çok üzüntülüyüz. Maalesef görevi başında şehit edildi. Kendisine Allah'tan gani gani rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

Kocaeli Başsavcısı Mustafa Küçük ise, “Saldırıyı terör olarak değerlendiriyoruz tabi. Elimizde tüm veriler, Sayın Valimizin de açıkladığı gibi her türlü alternatifleri değerlendiriyoruz. Sayın emniyet müdürümüz gerekli her türlü organizasyonu yaptı. Biz terör olarak değerlendiriyoruz ama bu ön bilgidir. Basına şu anda çok detaylı bilgi vermemiz çok doğru olmaz. Çünkü soruşturmanın gizliliği esastır. Dolayısıyla vereceğimiz bir bilgi soruşturmanın gizliliğini akamete uğratabilir. İnfaz koruma memuru şoförümüz de herhangi bir yara almamış fakat şok durumunda. Biliyorsunuz silah sesi ve müdürümüzün o durumunu görünce bir şok durumuna girmiş. Onun dışında yaralaması yok” şeklinde konuştu.

 

  Savcı Küçük, şehit olan Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk için Kocaeli Adliyesi önünde 13.00’da tören düzenleneceğini belirtti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 3 =