Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakaryalı Digor kaymakamamız projelerine devam ediyor

Sakaryalı hemşehrimiz Kars/Digor Kaymakamı Orhan Gazi KARAKAŞ her gittiği yerde olduğu gibi şimdiki görev yeri olan Digor İlçesinde de yaptığı başarılı proje ve çalışmalarla vatandaşın takdirini ve gönlünü kazanmaya devam ediyor.

GÜNCEL
Sakaryalı Digor kaymakamamız projelerine devam ediyor

Şimdi de görev yaptığı ilçe de yaşayan  yaşlı ve engelli vatandaşların evine Kaymakamlık personelinin  sürekli aralıklarla giderek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerinin temizlik, ütü, süpürme, yıkama, kurutma vb. ihtiyaçlarının giderildiği  Evde Bakım Vefa Projesi uygulamaktadır.

Bu proje sayesinde: Öncelikli olarak Digor Kaymakamlığı’na ait bir bina ve araç tahsis edilmiş ve yeteri kadar personel bu iş için görevlendirilmiştir. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü ve süpürge gibi eşyalarla birlikte çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı gibi temizlik malzemeleri Kaymakamlık tarafından temin edilmiş, vatandaşların ürünleri burada Kaymakamlık personeli tarafından ücretsiz bir şekilde yıkanıp, kurutulup, ütülendikten sonra tekrardan vatandaşın evine teslim edilmektedir. Bununla beraber yaşlı ve engellilerin evleri rutin aralıklarla silinip süpürülmektedir.

Bu şekilde Sosyal Devlet olmanın bir örneğini gösteren Sakaryalı Digor Kaymakamı Karakaş yöre halkının takdirini topluyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz