Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Üniversitesi ile Daikin Türkiye İş birliği Protokolüne İmza Attı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile dünya iklimlendirme devi Daikin’in Hendek ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye fabrikası Ar-Ge Merkezi arasında araştırma, geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerini amaçlayan ortak bir iş birliği protokolü hayata geçirildi.

GÜNCEL
Sakarya Üniversitesi ile Daikin Türkiye İş birliği Protokolüne İmza Attı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Pehlivan, Daikin Türkiye AR-GE Genel Müdür Yardımcısı Serhan Kılıç, Ar-Ge Merkezi Yönetim kadrosu ve Fabrika Müdürlerinin katılımıyla protokol imza töreni gerçekleştirildi.

SAÜ ile Daikin Türkiye arasında kurumsal iş birliği sağlayacak ve Üniversitemizin 'Araştırma Üniversitesi' olma hedefinde önemli bir destek sağlayacak bu protokol çerçevesinde SAÜ Akademisyen Havuzu, laboratuvar imkânları, İş Deneyimli Öğrenci Programı firma ile etkin kullanıma açılacak.

Protokolde yer alan diğer hedefler ise, Daikin Türkiye başta olmak üzere sektörün ihtiyaç duyduğu profildeki araştırmacı ve personellerin yetiştirilebilmesi noktasında birlikte çalışma ortamının sağlanması, Tübitak 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında iş birliğine gidilmesi, Uluslararası ve Ulusal proje iş birliklerinin kurulması, UMDE ve staj olanaklarının etkin biçimde kullanılması ve fikri, sınai ve mülkiyet hakları konusunda hem Sakarya Üniversitesi hem de Sakarya Teknokent ile ortak çalışmaların yürütülmesi olarak özetlenebilir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 6 =