Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Ücretsiz İnternet Sahası Olacak

GÜNCEL
Sakarya Ücretsiz İnternet Sahası Olacak

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kablosuz internet kullanım uygulaması ‘SBBNet’e ilginin her geçen gün arttığını kaydeden Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, “SBBNet’te bugüne kadar 7 bin kayıtlı kullanıcı sayısına ulaştık. Bu rakam günlük ortalama erişim sayısı olarak 250 kişidir. Mobil uygulamalarımıza ilgi her geçen gün artıyor. Hedefimiz; internet erişim sahası kalmayan bir Sakarya” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yılbaşında uygulamaya konulan ‘SBBNet’e ilgi her geçen gün artıyor. Teknolojik altyapıyı güçlendirme hedefi ile çalışmalarına devam eden Büyükşehir, her dönem hayata geçirilen yenilikçi uygulamalar ile kurumsal kimliğini de güçlendiriyor. ‘SBBNet’in vatandaşların kullanımına sunduğu ilk gün itibari ile 7 bin kayıtlı kullanıcıya ulaştığını aktaran Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, hedeflerinin ücretsiz internet erişim sahası kalmayan bir şehir olduğunu vurguladı.

7 Bin Kullanıcı
Bayraktar, “SBBNet adını verdiğimiz ücretsiz internet erişimini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş, şehrin belli noktalarında bulunan wi-fi ağları ile vatandaşlarımızın internet ortamını kullanmalarını sağlamıştık. Şuanda Sakaryapark, Kentpark ve Yenikentpark’ta bulunan internet erişim noktalarında ücretsiz internet hizmeti sunuyoruz. Uygulamanın hayata geçtiği ilk günden bu yana 7 bin kullanıcıya ulaştık. Günlük ortalama 250 kişiye internet erişim hizmeti sunmaktayız. İnşallah teknolojik altyapımızı güçlendiren hizmetlerimiz artarak sürecek” diye konuştu.

Büyükşehir Artık Cebinizde
Gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin yerinde hizmetlerini vatandaşların kullanımına sunduklarını da belirten Orhan Bayraktar, şunları söyledi; “İOS ve Android İşletim Sistemine sahip akıllı telefonlarda ücretsiz olarak indirilen SAKUS ve SBB Mobil gibi hizmetlerimize ulaşmak da çok kolay. Böylece belediye otobüslerinin anlık güzergah bilgilerine, kurumsal ara yüzümüze, kısacası Büyükşehir’le ilgili her şeye cebinizden rahatlıkla ulaşabileceksiniz.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 7 =