Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanlık Seçimleri tamamlandı

STB Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Genç ve Meclis Başkanı Bekir Uztürk seçim sonrasında açıklama yaptı.

EKONOMİ
Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanlık Seçimleri tamamlandı

Biz makamdan güç almaya değil makama güç vermeye, üyelerimize ve ilimize hizmet vermeye geldik.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Genç borsa seçimlerinin katılımcı ve demokratik ortamda yapıldığını belirterek yeni dönem ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Seçime katılarak demokratik haklarını kullanan üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere güvenerek oy verentüm üyelerimize, bu süreçte yanımızda olan dost ve arkadaşlarımıza, süreci yakından takip eden basın kuruluşlarımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Üyelerimizin gösterdikleri teveccüh ile yeni hedeflerle hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için bu görevi üstlendik. Komitelerde ve mecliste yer alan tüm arkadaşlarımız sektöründe başarılı, deneyimi yüksek kişiler. Bundan sonra üye taleplerine duyarlı, üye memnuniyetini ön plana alarak, üyemiz ve ilimiz sorunlarının çözümüne katkıda bulunacağız. Bizlere verilen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için tüm arkadaşlarımızla ortak paydamız Sakarya için çalışacağız. Ben değil biz anlayışıyla görev yapma arzusu içindeyiz.

Bizim için seçim süreci bitmiştir. Bundan sonra görev zamanıdır. Ufkun ötesini görme zamanıdır. Üyelerimizden ve tecrübelerimizden aldığımız güçle; özellikle tarım ve hayvancılık sektörünün sorunlarının çözümü ve gelişmesi için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Tarım sektörünün sacayakları olan kamu, özel sektör ve ilimizdeki sivil toplum örgütleriyle güçlü işbirliği içinde projelere imza atacağız.

Yeni dönem Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte belirlediğimiz vizyon çerçevesinde çözüm üreten, kurumsallaşma yolunda üyeleri ile birlikte kenetlenen bir Borsa olacağız. Sakarya'nın kalkınması, tarım, hayvancılık, turizm ve sanayide bölgesinde rekabet edebilir bir İl olması için çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın”. İfadelerini kullandı.

Mustafa Genç Kimdir

Sakarya ili Karasu ilçesi Adatepe Köyünde 1976 yılında doğdu. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İş insanı Mustafa Genç bölge çiftçisine hizmet etmek ve ilimiz ekonomisine katma değer yaratmak amacıyla 1987 yılında kardeşleriyle birlikte Aile Şirketi olarak başladığı ticari faaliyetine ÖZGENC TARIM ÜRÜNLERİ LİMİTED ŞİRKETİ yönetim kurulu başkanı olarak devam etmektedir.

2013-2017 yılları arasında Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sakarya Ticaret Borsası tarafından kurulan Adapazarı Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı’nda aynı dönemde yönetim kurulu başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

İlimiz İçin Değer Yaratmaya Devam Edeceğiz

Meclis Başkanı Bekir Uztürk seçim sonrasında acıktığı açıklamada “Bir seçimi daha demokratik bir ortamda kurumumuza yakışır şekilde tamamladık.Bizleri bu göreve layık gören tüm üyelerimize, bıkmadan yorulmadan bizleri takip eden değerli basın mensubu arkadaşlarımıza, desteklerini bizlerden esirgemeyen dostlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Borsamızın daha iyi yerlere gelmesi için bizlere verilen bu sorumluluğun farkındayız.Bu farkındalıklayeni meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte güzel projelere imza atacağız. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da borsamızın temsil ettiği sektörlerin çözüm ortağı olmaya, ilimiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.Kurum olarak yaptığımız tüm çalışmalarımızı; ekonomik ve ticari hayatın her yönüyle geliştirilmesini desteklemek gayesiyle yürütmek en öncelikli görevimizdir.” İfadelerini kullandı.

Bekir Uztürk kimdir?

08.12.1956 Adapazarı’nda dünyaya geldi. Evli ve 2 kız çocuk babasıdır. Sakarya’nın köklü kuruluşlarından Pak Mısır Kurutma İşletmesinin 3.kuşak temsilcisi olan iş insanı Bekir UztürkDeli Dumrul Gönüllüleri Sosyal Yardımlaşma Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 4 =