Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Teknokent’ten Girişimcilere Destek

Sakarya Teknokent Girişimcilik Üssü olmaya devam ediyor.

GÜNCEL
Sakarya Teknokent’ten Girişimcilere Destek

Sakarya Teknokent tarafından düzenlenen G-Fast Hızlandırma Programı finalinde “Enerji Sektörü için Drone Tabanlı Hasar Tespiti ve İzleme Hizmetleri” projesiyle Sevgin Işıl Gürel, Bünyamin Ethem Demir ve Eray Aynacı birinci oldu. Halit Doğan, Bünyamin Bingöl ve Olgar Ataseven, “Şarj Nerede” projesiyle ikinci, “Mısır Bitkisinin Islahı İçin Yapay Zeka Temelli Karar Destek Sistemi” projesi ile Ekrem Sert, Ayça Döngel, Semih Dursun, Caner Furkan Karali ve Züley Bay üçüncü, Onur Demirel ve Muhammed Salih Sarıkaya ise mansiyon ödülü aldı.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Salonunda düzenlenen final programına SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan ve Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur Kurtçu, Girişimci İş Adamları Vakfı Sakarya Şubesi Başkanı Baki Demir, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhangazi Kılıçarslan katıldı. Jüri başkanlığını Prof. Dr. Adnan Derdiyok’un yaptığı G-Fast Hızlandırma Programında finale kalan 15 girişimci jüriye sunumlarını yaptı.

Final programında konuşan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, “İnsan vücudunun nasıl suya, gıdaya, vitaminlere ihtiyacı varsa ülkemizin de yeni girişimcilere ihtiyacı var. Öğrencilerimizi Girişimcilik ve Proje Eğitimi dersiyle bu konuda destekliyoruz. Girişimci olmak isteyen öğrencilerimizi, hazır hale getirdikleri fikirlerini destekleyip büyütmek istiyoruz” dedi.

Girişimcilerde olması gereken kriterleri anlatan Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu, “Girişimcilik inişli, çıkışlı ve uzun bir maratondur” diyerek  girişimcilerin sabırlı olması gerektiğinin altını çizdi. Dr. Köseoğlu, “Girişimci, etrafındaki eksikleri ve fırsatları iyi gözlemleyebilmeli, girişimcilik konusunda  gözlem yeteneği olanlar başarılı olabilir. Bir diğer husus ise empati yeteneğidir. Empati kurabilen kişi doğru zamanda doğru adımı atabilir.  Bunlarla birlikte, maceracı bir ruha da sahip olduğunda kişi girişimcilikte başarılı olur” ifadelerini kullandı. Sakarya Teknokent’in girişimcilere desteğini vurgulayan Yakup Köseoğlu, “Teknokent olarak teknoloji tabanlı, inovatif ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikirlerini desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Dereceye giren projelere ödül takdimi sonrası program sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 8 =