Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya’nın En Eski Voleybol Turnuvası 02.07.2024 Tarihinde Kocaali Açmabaşı Mahallesinde Başlıyor

Kocaali Açmabaşı mahallesinde düzenlenen turnuvayla ilgili organizasyon komitesi adına açıklamalarda bulunan ALİM HOŞGÖR şu ifadeleri kullandılar.

SPOR
Sakarya’nın  En Eski Voleybol Turnuvası 02.07.2024 Tarihinde Kocaali  Açmabaşı Mahallesinde Başlıyor

Kocaali Açmabaşı mahallesinde düzenlenen turnuvayla ilgili organizasyon komitesi adına açıklamalarda bulunan ALİM HOŞGÖR şu ifadeleri kullandılar.

Kocaali ilçesi Açmabaşı mahallesinde “Şehit Mehmet Sarı” anısına her yıl voleybol turnuvası düzenleniyoruz.
ilçe tarihinde ve bölgede en iddialı spor turnuvaları  geçmişte Açmabaşı Mahallesinde yapılıyordu. Günümüzde farklı bir branş olan voleybol turnuvasını geleneksel hala getirerek Kocaali / Açmabaşı mahallesinde düzenliyoruz. 
 
Turnuvanın yapılacağı  “Taner Kara çok amaçlı spor sahasını” yerel yönetim, köyümüz halkı ve farklı şehirlerde iş hayatlarını sürdüren spor sever hemşerilerimizin katlılarıyla “Şehit Mehmet SARI” adına düzenliyoruz.
 
İlimizin bir değeri olarak turnuvamıza voleybol sporunu seven sporcu ve halkımızı turnuvaya katılmaya davet ediyoruz.   
Köyümüzde yapılan spor turnuvalarını 25 yıldır geleneksel bir spor organizasyonu olarak sürdürüyoruz.
 
Bu yönüyle köyümüz Açmabaşı ilçemiz Kocaali ve ilimiz Sakarya’nın bir köyü olarak geleneğe sahip çıkıyor. 
 
Her yıl düzenlediğimiz Voleybol turnuvamıza komşu ilerden, İlimizden ve ilçelerde tek olan voleybol turnuvası spor organizasyonu olarak  ilimizin bir değer olduğuna inanıyoruz.
 
Geçmiş yıllarda köy statüsündeyken yaz aylarında Bölgesel takımlarının katılımıyla Açmabaşı köyü voleybol turnuvası düzenlendiğini hatırlatan organizasyon komitesi ,'Artık turnuvalarımıza komşu  İllerden ve ilçelerden voleybol takımları katılım sağlıyorlar.

 
SPOR ALANLARIMIZ STANDARTLARA UYUYOR
 
Bölgemizde yapılan geleneksel turnuvalarımız için daha iyi şartlarda yararlanabileceğimiz spor alanlarına sahibiz.
 
GÖREVİMİZ
Ayrıca Köyümüzün Şehidi  Mehmet Sarı adını böylesi anlamlı organizasyonlarla yaşatmak görevimiz.
 
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAMALI
 
Organizasyon komitesi adına çağırsa bulunan Alim Hoşgör sözlerini şöyle sürdürdü; Böylesi anlamlı, seyir zevki yüksel olan bir turnuvaya ilçemiz Kocaali, ilimiz Sakarya ve komşu ilçelerden ve illerimizden halkımız mahallemize gelerek yoğun bir katılım sağlıyor.  İddalı turnuva oluyor.  Doğal olarak tribün sorunu hat safhada oluyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yusuf Alemdar’a mahallemize ziyarette bulunduğunda bu durumu aktardık. Sn. Alemdar ilçe belediyemizle birlikte Açmabaşı mahalemiz, Taner Kara spor alanının tribün sorununu en Kısa sürede çözeceklerini ifade ettiler.  
 
Şehidimiz “Mehmet SARI” adına yaptığımız ve ilimizde bu anlamda tek olan turnuvamızın ilçemiz Kocaali ve ilimiz Sakarya adına eksiksiz olmasını istiyoruz. 
Bu anlamda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Yusuf Alemdar’dan seyircilerimiz için türbin desteği istiyoruz. 
 
SON BAŞVURU TARİHİ 25 HAZİRAN

Organizasyon komite yaptığı çağrıda KOCAALİ AÇMABAŞI MAHALESİNDE DÜZENLENECEK “ŞEHİT MEHMET SARI” Voleybol Turnuvasına katılmak isteyen takımların son başvuru tarihi olan 25. 06.2024 gününü dikkate almalarını ifade ettiler. 
Kura çekimi 29.06.2024
İlk maç  02.06.2024 tarihinde

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 5 =