Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Heyeti'nden kritik ziyaret

Dev Projelere Bakan Desteği

GÜNCEL
Sakarya Heyeti'nden kritik ziyaret

Dev Projelere Bakan Desteği

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu ve Milletvekilleri, şehrin merakla beklediği dev yatırımlar ile ilgili Yıldırım’dan tam destek aldı. Görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunan Toçoğlu, Bakan Yıldırım’ın Ada Trenini yer altına alacak projeye destek olduğunu belirtirken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün,  Arifiye-Karasu demiryolu hattında çalışmaların bu dönemde sonlanacağını ve TÜVASAŞ’ın daha fazla üretim yapabilmesi için yeniliklerin yolda olduğunu açıkladı. Milletvekili Yavuz ise, Karapürçek yeni yolunun yatırım programına dâhil edilmesi konusunda girişimde bulunulduğunu aktardı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ve Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti. Bakan Yıldırım’a yeni görevinin hayırlı olması temennilerini ileten Sakarya heyeti, şehrin merakla beklediği dev yatırımlar konusunda istişareler gerçekleştirdi. Bakan Binali Yıldırım aralarında Ada Treni’nin yer altına alınması, Adapazarı-Karapürçek yeni yolu, Arifiye-Karasu demiryolu hattı ve TÜVASAŞ gibi önemli başlıkların bulunduğu konularda Sakarya’ya müjdeler verdi.

Ada Treni Yer Altına
Ziyaretin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Değerli Genel Başkan Yardımcımız Ayhan Sefer Üstün ve Sakarya Milletvekillerimiz ile Sayın Bakanımızı ziyaret ettik. Kendilerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledik. Görüşmede şehrimizle ilgili birçok önemli yatırımı masaya yatırdık. Bilindiği üzere Ada Treni’nin yer altına alınması konusunda çalışmalar başlatılmıştı. Sayın Bakanımıza da projenin şehir için taşıdığı önemden bahsettik. Kendileri projenin kaldığı yerden devam edeceğini ifade ettiler. Sakarya için en güzelinin hayata geçirileceğini belirttiler. Biz de bu vesileyle projenin önemini ayrıntılı bir şekilde Sayın Bakanımıza iletmiş olduk. Kendilerine tren yolu ve diğer başlıklardaki projelere verecekleri destekler için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Karapürçek Yolu İçin Girişimde Bulunuldu
Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, görüşmenin Adapazarı-Karapürçek duble yolu için önemli bir anlam taşıdığını paylaştı. Yavuz, “Bugün Sayın Bakanımıza yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledik. Tabi ziyarette şehrimizle ilgili çok mühim yatırımları da ele alma şansımız oldu. Şehrimizin merakla beklediği Adapazarı-Karapürçek yeni yol projesinin yatırım programına alınması konusunda gerekli adımların atılacağını ifade ettiler. Görüşmeden bu önemli projeyle ilgili bir mutabakat çıktığını ifade edebiliriz. Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah bu yol yatırım programına alınarak, hayata geçirilecektir” dedi.

Sakarya En İyisine Layık
Sakarya’nın AK Parti kurulduğu günden bu yana partinin yanında olduğu vurgusunda bulunan Milletvekili Mustafa İsen, görüşmede Bakan Yıldırım’ın bu konunun altını çizdiğine değindi. İsen, Yıldırım’ın Sakaryalı vatandaşlara selamlarını ilettiklerini de kaydetti. Milletvekili Uncuoğlu ise, Bakan Yıldırım’ın Sakarya’daki ulaşım projelerini yakından takip ettiğini belirtirken, “Sayın Bakanımız Sakarya heyeti olarak yaptığımız ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Sakarya’nın kendileri için ne kadar önemli bir şehir olduğunu da ayrıca dile getirdiler. Sakarya’nın AK Parti hükümetine her zaman güçlü bir destek sağladığını ve bu nedenle Sakarya’ya hizmet etmenin ayrı bir değer taşıdığını da ifade ettiler.  Uncuoğlu ayrıca tüm projelere vermiş oldukları desteklerinden ötürü Yıldırım’a şükranlarını iletti.

Demiryolu Kaldığı Yerden
Ulaşım başlığında AK Parti hükümetinin farkına vurgu yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “Sayın Bakanımıza Sakarya heyeti olarak hem bir hayırlı olsun dilemek, hem de şehrimizi ilgilendiren projeleri ele almak istedik. Sayın Bakanımız görüşmede ulaşım projelerinin Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da tüm hızıyla devam edeceğini ifade ettiler. Bu manada şehrimizle ilgili projeleri konuştuk, istişare ettik. Sayın Bakanımız Arifiye-Karasu demiryolu çalışmalarının kaldığı yerden devam edeceğini ifade ettiler. İçerisinde bulunduğumuz dönem içerisinde çalışmaların nihayete erdirileceğini açıkladılar” şeklinde konuştu.

Liman ve Demiryolu Entegre Olacak
Üstün değerlendirmelerinin devamında ise şunları söyledi; “Sayın Bakanımızla görüşmemizde öne çıkan gündem maddelerinden biri de TÜVASAŞ oldu. Sayın Bakanımız TÜVASAŞ’ın daha fazla üretim yapabilmesi için bazı müdahalelerin gerekli olduğu yönünde bir görüş belirttiler. TÜVASAŞ’ın gerek Sakarya gerekse de Türkiye için çok önemli bir kurum olduğunu yinelediler. Yeni araçlarla kurumun geliştirilmesi vurgusunda bulundular. Ayrıca Karasu Limanında inşaatın tüm hızıyla sürdüğünü; liman ve demiryolunu birbirine entegre edeceklerini belirttiler. Sayın Baklanımıza Sakarya’ya vermiş oldukları destekler için teşekkür ediyoruz. Sakarya’nın projelerini Ankara’da yakından takip ediyoruz. Temaslarımız sürüyor. Şehri yakından ilgilendiren bu gibi ziyaretlerimiz bundan sonra da devam edecek. Sakarya’da hiçbir proje yarım kalmaz. Sakarya hak ettiği hizmetlere kavuşacak.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 8 =