Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Halk Oyunları Festivaline Hazır

Festival 21 Nisan Salı Günü başlayacak

GÜNCEL
Sakarya Halk Oyunları Festivaline Hazır

Festival 21 Nisan Salı Günü başlayacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl 11.si düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Kortej Yürüyüşü
Sakarya’da bir hafta süresince şenlik havasında gerçekleştirilecek Uluslararası 11.Halk Oyunları Festivalinin açılış programı, 21 Nisan Salı Günü Festival Kortej Yürüyüşü ile başlayacak. Saat 16.00’da Nuri Bayar Ortaokulu önünde toplanacak ekipler ve protokol üyeleri, Çark Caddesini takiben Kent Meydanına kadar yürüyerek, 11. Halk Oyunları Festivalini başlatacaklar.

Halk Oyunları gösterileri
12 ülkeden misafir Halk Oyunları ekiplerinin katılacağı festival programında; 22 Nisan Çarşamba günü Erenler AVM, Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi ve Adapazarı Belediyesi önünde Halk Oyunları gösterileri düzenlenecek. Yabancı ülke ekipleri 23 Nisan Perşembe Günü, Sakarya Spor Salonunda ve okullarda yapılacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programlarına katılacaklar. Aynı gün saat 16.00’da Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde halk oyunları gösterileri sunulacak.

Gala Gecesi
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleştirilen festival etkinlerinde 24 Nisan Cuma günü saat 19.30’da Serdivan ilçesindeki Sakarya Spor Salonu’nda yabancı ülke ekiplerinin katılımıyla Halk Dansları Yarışması ve Gala gösterileri yapılacak. Gecede halk dansları yarışmasında dereceye giren ekiplere ödülleri verilecek.

Katkı sağlayanlar
Sakarya ilinin evsahipliğinde gerçekleştirilecek festival organizasyonuna Sakarya Valiliği başta olmak üzere, belediyeler, sanayici ve esnaf odaları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, dernekler, okullar ve esnaflar büyük katkı sağlıyor. 20-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 11.Halk Oyunları Festivaline tüm Sakaryalıları davet eden Festival Yürütme Kurulu, organizasyonda görevli tüm paydaşlarla sık sık toplantılar düzenleyerek, festivalin en güzel şekilde gerçekleşmesi için büyük çaba gösteriyorlar.

Yabancı ülkeler
11.Uluslararası Halk Oyunları Festivaline Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Endonezya, Gürcistan, Kırgızistan, Macaristan, Malezya, Romanya, Sırbistan, Tataristan, Ukrayna, Türkiye (Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Balkan ve Kafkas Halk Dansları Topluluğu Gösteri Grupları) katılıyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 8 =