Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Hafız İHO Camii Açılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş Cuma Namazını Kıldıracak

GÜNCEL
Sakarya Hafız İHO Camii Açılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş Cuma Namazını Kıldıracak

Şehrimizin tek proje okulu olan Sakarya Hafız İHO uygulama camisine kavuşuyor. Erenler ilçesinde bulunan,  hafızlık eğitimi ve akademik derslerin beraber yürütüldüğü , akademide ve hafızlıkta son derece başarılı olan okulumuz Şehit Bülent Yurtseven Hafız İHO’nunbahçesinde bir uygulama camisi açılışa hazırlanıyor.

09 Ekim Cuma günü Diyanet İşleri Başkanı’nın katılacağı, Sakarya Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve çok sayıda  protokolün katılması beklenen cami açılışının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali ERBAŞ  Cuma namazını kıldıracak.

Uygulama camisinin kendileri için çok önemli olduğunu ve uygulanan projeye büyük katkı sağlayacağını söyleyen SAHİPDER  - Sakarya Hafız İho Destekleme Derneği Başkanı Musa AYGIN , uygulama camisinin ihtiyaçtan kaynaklandığını belirtti. Uygulama camisinin kadim geleneğimize uygun olarak tasarlanmaya çalışıldığını ifade etti. Caminin yan bölümlerinde sekiz sınıf bulunduğunu,  bu sınıflarda hafızlık, hat ve ebru gibi el sanatları dersleri  verileceğini,  cami merkezli eğitimi planladıklarını belirtti. Öğrencilerin ferah bir ortamda geleneğe uygun olarak ders görmelerini önemsediklerini söyleyen Musa AYGIN, Uygulama Camii’nin açılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

SAHİPDER Başkanı Musa AYGIN , projenin başından beri gerek okula gerekse Uygulama Camii’ne destek veren herkese minnettar olduklarını, onların destekleriyle hem akademik hem hafızlık alanında başarı grafiklerinin artacağını ifade etti.  Cami yapımında ve öğrencilerin maddi manevi her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında fedakarane çalışan SAHİPDER yönetim kurulu ve destekçilerine , kıymetli bağışçılara ve tüm kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ettiğini ifade etti.

Musa AYGIN  9 Ekim Cuma günü gerçekleşecek olan Sakarya Uygulama Camii açılışına herkesi beklediklerini, katılımın yoğun olmasından memnun olacaklarını ifade etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 3 =