Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ‘nden Ustalara Vefa

Sakarya’da sanat adına önemli çalışmalara 28 yıldır imza atan Sakarya Güzel Sanatlar Derneği fotoğraf sanatında ülkede önemli yeri olan Adapazar’lı Grup 5 adına fotoğraf yarışması düzenledi.

GÜNCEL
Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ‘nden Ustalara Vefa

Türkiye’de fotoğrafın gelişmesinde 1960’larda “Adapazarı’lı Grup 5” kurucuları Hüsnü Gürsel, İbrahim Zaman, Naci Sevinç, Mümtaz Ertürer, Hayri Yazıcıgil ve Cemal Turgay önemli paya sahip oldular... İstanbul’un ilgisini çeken çalışmaları ile Türkiye Fotoğraf Müzesi’nde özel yer alacak kadar iz bıraktılar. Meydan Larousse, Hayat Dergisi ve Türkiye’nin tanıtılmasında turizm fotoğraflarıyla da ulusal ve uluslararası üne kavuştular. Konu ile ilgili toplantı düzenleyen SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak :’’SAGÜSAD olarak biz de 28 yıldır onların izinden yürüyoruz. Bu yarışma Grup 5’in anısını yaşatmak, unutmamak, unutturmamak amacıyla düzenlendi. Yarışmanın Konusu: Sokaklar;  satıcıların dolaştığı, çocukların koşuşturduğu, futbol oynadığı, balkondan sarkan çiçeklerin olduğu, komşuların sohbet ettikleri, gece ışıklandırılmış rengarenk sokakları objektifleriniz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin sokaklarını artık gelişmiş objektifleri olan cep telefonlarıyla kaydettiğiniz fotoğraflarla da yarışmaya katılabilirsiniz..

Yarışma, Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile yapılacaktır. Son katılım tarihi 7 Mayıs olan yarışma Koşulları TFSF web sayfasında yer alıyor. https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma/detay/adapazari-li-grup-5-saguesad-1-ulusal-fotograf-yarismasi-tr

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 7 =