Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya’dan bir kişi varmış

ASAYİŞ
Sakarya’dan bir kişi varmış

İstanbul polisinin çobanlar ve işsizler adına kurdukları 100 ayrı sahte şirket aracılığıyla çek dolandırıcılığı yaparak 150 milyon TL’lik vurgun gerçekleştiren çeteye yönelik operasyonda ilimizde Şeker Mahallesinde oturan Ali D. gözaltına alındı.
İSTANBUL MERKEZLİ
İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Bürosu ekipleri, yaklaşık 6 ay önce, piyasayı karşılıksız çekle dolandıran bir çetenin varlığını tespit etti. 6 ay süren teknik takibin sonunda, çetenin ülke genelinde 10 ilde vurgun gerçekleştirdiğini belirleyen polis, dün operasyon için düğmeye bastı.
42 GÖZALTI
Sabaha karşı İstanbul merkezli olarak Sakarya, Tekirdağ, Samsun, Denizli, Aydın, Antalya, Ordu, Kocaeli ve İzmir’de eşzamanlı operasyon düzenlendi. Çete üyesi 42 şüpheli gözaltına alındı. 20 ayrı adreste yapılan aramalarda ise piyasaya sürülmek için hazırlanmış çok sayıda çek koçanı ele geçirildi. Liderliğini Y.K.nın yaptığı çetenin, çobanlar ya da işsizler üzerine 100 ayrı şirket kurduğu, bu şirketler arasında para transferleri yapıp çek keserek bankaların güvenini kazandığı, böylelikle bankalardan aldıkları yüklü miktarda kesilmiş çek koçanlarının sayfalarını 5 ile 20 bin TL arasında sattıkları belirlendi.
SAKARYA’DA VAR
Operasyon kapsamında İstanbul polisi ilimizde bir gözaltı yaptı. Adapazarı Şeker Mahallesinde oturan  Ali D. operasyon kapsamında gözaltına alındı. İstanbul'a  götürülerek sorgulanan Ali D.nin diğer şüphelilerle birlikte hareket ettiği iddia ediliyor.
GECE KÜLÜPLERİ
Polis çete üyelerinin, vurgun paralarının fotoğraflarını çekip sosyal medyadaki hesaplarında paylaştıkları, çete liderinin ve yardımcısı S.A.nın bu paralarla lüks gece kulüplerinde eğlendiği de belirlemişti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz