Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Daha Temiz Akacak

GÜNCEL
Sakarya Daha Temiz Akacak

Büyükşehir Belediyesi, şehrin güneyi için projelendirdiği 200 kilometreyi aşan kanalizasyon hattı çalışmalarında sona geldi. Atıksu Arıtma Tesisi inşa çalışmalarının da devam ettiğini belirten Toçoğlu, “57 milyonluk yatırımla hem Pamukova ve Geyve’nin hem de Sakarya Nehri’nin geleceğini garanti altına alıyoruz. Artık Sakarya Nehri daha temiz akacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova ve Geyve’de hayata geçirilen altyapı yatırımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 77 kilometrelik Pamukova kanalizasyon hattı çalışmalarının tamamlandığını belirten Toçoğlu, Geyve’de de sona gelindiğini belirtti. Başkan Toçoğlu, “Pamukova ve Geyve ilçemizde 200 kilometreyi aşan kanalizasyon hattı ve yağmursuyu çalışmasını hayata geçirdik. Pamukova’daki kanalizasyon hattı çalışmalarımız tamamlandı. Geyve’de de projelendirdiğimiz 125 kilometrelik hattın 120 kilometresini döşedik, son 5 kilometredeyiz. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız” diye konuştu.

Güneye Arıtma Tesisi
Hayata geçirilen yatırımlar kapsamında Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapımına da hız verildiğini belirten Toçoğlu, “Geyve ve Pamukova ilçemize hizmet verecek Atıksu Arıtma Tesisimizin de yapımına devam ediyoruz. Pamukova ve Geyve’nin tüm atıksuları, yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerine kuracağımız arıtma tesislerimize ulaşacak.  Atıksular, tesislerimizde gerçekleştirilecek en ileri arıtmanın ardından Sakarya Nehri’ne deşarj edilecek. Sakarya Nehri daha temiz akacak. Hayata geçirdiğimiz 57 milyonluk altyapı yatırımlarıyla hem Pamukova ve Geyve’nin hem de Sakarya Nehri’nin geleceğini garanti altına alıyoruz. Yatırımlarımızın ilçelerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz