Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya'da Matematik Zirvesi Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından TÜBİTAK ve üniversitelerin ortaklığında başlatılmış olan Matematik Seferberliği kapsamında Sakarya’da Matematiğin Zirvesi Programı gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Sakarya'da Matematik Zirvesi Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın katılımıyla Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde düzenlenen Sakarya Matematiğin Zirvesi Programında 300 öğretmenimiz atölye çalışmalarına katıldı. 8 masada 88 katılımcı çalıştayda ve yaklaşık 400 kişi seminerde dinleyici olarak yerini aldı.

Alanında uzman konuşmacılardan Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör ve Dr. Tunç Erdal Akdur'un liderliğinde; 13 Farklı Atölye ve eğitim paydaşlarının yer aldığı çalıştay ile öğrencilerimizin; matematiği severek öğrenmelerini ve günlük hayata uyarlayabilmelerini hedefiyle bir araya gelindi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı programda yaptığı konuşmasında; "Bakanlığımızın Temel Eğitimde 10.000 Okul projesinden diğer pek çok projeye kadar eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşlarından biri olan matematiğin herkes için gerekli olduğunu ifade eden Bakanımız Sayın Mahmut Özer; matematik seferberliğinin, ülkemizin geleceğine atılmış çok önemli bir kırılma noktası olduğunu sözlerinde belirtmiştir. Matematik sadece sayısal eğilimi olan öğrencilerimize değil sözel eğilimi ve eşit ağırlığa eğilimi olan öğrencilerimize de gerekmektedir. Matematik, her insanın hayatı anlaması, hayatı yorumlaması ve hayatın içerisinde rasyonel bir şekilde yol yürüyebilmesi için gereklidir." dedi. Sakarya Matematiğin Zirvesinde Programıma destek olan davetli konuşmacılara, akademisyenlere, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 3 =