Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya'da Çayı Tadılması Gereken 7 Mekan

Ramazan ayında iftardan sonraları tiryakileri için çay saatinin anlamı bir başkadır.

GÜNCEL
Sakarya'da Çayı Tadılması Gereken 7 Mekan

Ramazan ayında iftardan sonraları tiryakileri için çay saatinin anlamı bir başkadır.

Sakarya’da kendine has bir kültürü olan çay bilenler için ancak yerinde güzeldir. Çayın kokusu ve renginden deminin süresini anlayan tiryakiler için şehirde en güzel nerelerde içileceğini derledik.


1.Orman Park: Ramazan akşamlarının değişmez mekanlarından olan Ormanpark, her daim taze ve kıvamında çayı ile tiryakilerin en uğrak adreslerinden biri.


 

2.Pita: Çark Caddesi Şerefiye Cami’nin altında ıhlamur ağaçlarının dibinde nefis bir çay keyfi yapmak isteyenler Pita’yı mutlaka keşfetmeli.


3.Yetimoğlu Çay Evi: Orhan Cami Meydanında sahura kadar açık olan Yetimoğlu Çay evi çay tiryakilerinin gönlünü kısa sürede mest etmeyi başarmış bir mekan. Leziz çayı ile özellikle keşfetmeniz gereken bir yer.


4.Mevlüt’ün yeri: Sakarya Caddesi üzerinde 50 yılı aşkın bir mazisi olan Mevlüt’ün Kahvesi, bilenler için halen Sakarya’nın en leziz çay yapan yerlerinden biri.


5.Furkan Çay Ocağı: Bol köpüklü kahvesinin yanında yıllardır hiç değiştirmediği çay kalitesi ile müdavimlerinin hiç boşlamadıkları mekanların başında geliyor.


6.Şemsiyeli Bahçe: Şemsiyeli Bahçe çay ocağıda özellikle iftar sonraları ailelerin tercih ettiği ekonomik ve leziz çay evlerinden biri haline geldi.


7.Divan Kitap Kafe: Kent Park’ta kısa süre önce açılan Divan’da, tiryakilerin vazgeçemediği yerlerden olmaya başladı.

Sakarya Halı Yıkama

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz