Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya'da Bir İlk: Kadın Yazarlar Matinesi

Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesinin desteğiyle, Sakarya'da yaşayan kadın şair ve yazarlar bir araya gelip edebiyat matinesi düzenledi.

GÜNCEL
Sakarya'da Bir İlk: Kadın Yazarlar Matinesi

Adapazarı'nda, Küçürek öykü yazarı-Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Arzu Özdemir başkanlığı ve Şair Nursel Camcı, Deneme yazarı Filiz Toklu ve Yemek Yazarı Gülsen Yıldız yönetiminde bir araya gelen Sakaryalı kadın yazarlar, geçtiğimiz Cumartesi günü ilk etkinliklerine imza attılar. 

Filiz Toklu'nun sunumunu gerçekleştirdiği etkinliğin açılış konuşmasını yapan oluşumun başkanı Arzu Özdemir, 'Kadın kadının kurdu değil yurdu olmalıdır. Bu nedenle bu şehirde yaşayan yirmi kadın şair ve yazar bir araya geldik. İlk etkinliğimize, müsait olan on şair ve yazar katılabildi. Her ay bir etkinlik düzenlemeyi arzu ediyoruz. Bizleri bir araya getiren ve kadın yazarların hak ettiği yeri alması için bizler kadar çalışan TYB Sakarya Şubesi Başkanı Yazar Fahri Tuna'ya da huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Yaşasın kadınların birlikteliği' dedi. 

Açılış konuşması sonrası alfabetik sırayla Küçürek öykü yazarı Arzu Özdemir, öykü yazarı Elif Yıldız, Deneme yazarı Filiz Toklu, Yemek yazarı Gülsen Yıldız, Şehir yazarı ve araştırmacı Necla Dursun, Roman yazarı Neslihan Cebesoy, Şair Nursel Camcı, Şair Selma Meriç, Deneme yazarı Semra İmamoğlu ve Masal yazarı Tülay Sayan, eserlerinden örnekler seslendirdi.

Sakarya edebiyat tarihinde bir ilke imza atılan etkinliğin sonunda TYB Sakarya Şubesinin programına katılan on kadın şair ve yazara teşekkür belgelerini, TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna ile TYB Sakarya Kadın Yazarlar Birliği Başkanı Arzu Özdemir birlikte takdim ettiler.

Programın serbest bölümünde ise kadın yazarlar, Arzu Özdemir başkanlığı ve Fahri Tuna danışmanlığında önümüzdeki altı ayın etkinlik programı üzerine çalıştılar.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 8 =