Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sahillerde Dönüşüm Başladı

GÜNCEL
Sahillerde Dönüşüm Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Karasu sahilinde başlattığı rekreasyon çalışmalarının temeli atıldı. Başkan Toçoğlu, “AK Parti farkını hissettireceğimiz yatırımları vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken; Milletvekili Üstün, “Birliktelik ve istikrar ortamıyla daha nice hizmetleri hayata geçireceğiz. İnşallah hemşerilerimiz bu güzellikler devam etsin diyecek, 7 Haziran’da gerekli cevabı verecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon çalışmalarının temeli atıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AK Parti 25. Dönem Milletvekili Adayları Mustafa İsen ve Recep Hacıeyüpoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, Büyükşehir bürokratları, ilçe belediye başkanları, muhtarlar, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir’in güçlü hizmet eli Karasu’da
Programın açılış konuşmasını yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Sahillerde dönüşüm başlıyor. Projemiz yaklaşık 25 bin metrekare alan içerisinde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda kafeterya, açık seyir terası, dinlenme ve oyun alanları, yürüyüş yolları, plaj spor alanları ve duş alma alanları inşa edilecek. Çalışmalarımızın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise, “Büyükşehir’in gölgesi Karasu’nun üzerinde. 25 bin metrekare alanda hayata geçirilecek proje ile ilçe turizmimiz önemli bir gelişim gösterecek. Sahillerimizin temizliği ve güvenliği de Büyükşehir’in kontrolü altında. Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz
Yeni yasa ile Büyükşehir sınırlarına dahil olan Karasu’da çalışmalara hemen başladıklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak, seçim öncesi ilçemizde ciddi bir saha çalışması gerçekleştirdik. Gerek kamu görevlileriyle, gerek vatandaşlarımızla yapılan görüşmeler neticesinde bölgenin adeta emarını çektik. Biz, diğerleri gibi gökteki yıldızları değil, yapacaklarımızı vadediyoruz. Biz yapmayacağımız işin sözünü vermeyiz, söz verirsek de yaparız demiştik. Karasulular, Sakaryalılar, halkımız sahillerimizle barışacak; bu sahillerde mavi bayrak dalgalanacak dedik. Ve bugün hamdolsun size verdiğimiz sözü yerine getiriyor olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Laf değil iş üreteceğiz
Karasu’da yatırımların devam edeceğinin altını çizen Toçoğlu, “AK Parti farkını hissedeceğiniz yenilikleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle şunu da belirtmek isterim ki, maalesef seçim sürecinin başlamasıyla birlikte eski Türkiye alışkanlıklarının yeniden hortladığını görüyoruz. Karasu’da, Sakarya’da tek bir dikili ağacı olmayanların; ülkemize en karanlık dönemleri yaşatanların akla mantığa aykırı vaatlerle sizlerin karşısına çıkmasını şaşkınlıkla izliyoruz. Doğrusu bizim bunlarla kaybedecek vaktimiz yok, önümüze bakacağız. Onlar konuşacak, biz yapacağız. Bizim boşa geçirecek vaktimiz yok” dedi.

25 bin metrekarelik alanda değişim
Başkan Toçoğlu konuşmasının şu şekilde sonlandırdı: “İlk etapta filomuza kattığımız son teknoloji araçlarla yaklaşık 60 kilometrelik sahil şeridini temizledik. Sezon boyunca tam donanımlı ekiplerimiz sahillerde görev yaptı. Şimdi de sahillerimizde kapsamlı bir dönüşüm çalışması başlatıyoruz. Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon projesi kapsamında 25 bin metrekarelik alanı yeniliyoruz. Yaklaşık 5 Milyon TL’lik proje ile oyun ve dinlenme alanları, yürüyüş yolları, plaj futbol ve voleybol sahaları, amfi tiyatro, duş alma alanları inşa ediyoruz. Hayata geçirilecek yatırımla hem ilçemizin turizm potansiyeline katkı sağlayacağız hem de sahillerimizi mavi bayrakla buluşturma adına önemli bir adım atmış olacağız. Mavi bayrak söylemi içi boş bir söylem değildir. Devam eden altyapı yatırımlarımız bu hedefin arkasında kararlılıkla durduğumuzu göstermektedir. Karadeniz’in incisi ilçelerimiz, temiz plajlarıyla, daha temiz deniziyle şehrimizin turizmde markalaşmasına büyük katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Karasu’ya dev yatırımlar
Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Hemşerilerimiz her zaman istikrar ve güven dedi. Hamdolsun bu birliktelikle bugüne kadar önemli çalışmalar hayata geçirildi ve çalışmalar devam ediyor. Karasu ilçemiz kısa süre içerisinde çok önemli iki projeye kavuşuyor. Karasu’da Otomotiv İhtisas Bölgesi kuruluyor. İlçe turizmini daha da hareketlendirmek adına rekreasyon projesi hayata geçiriliyor. Bu yatırımlar hükümetimizin, yerel yönetimlerin Karasu’ya, şehrimize verdiği önemi gösteriyor. Bu birliktelik ve istikrar ortamıyla daha nice hizmetleri hayata geçireceğiz. İnşallah hemşerilerimiz bu güzellikler devam etsin diyecek, 7 Haziran’da gerekli cevabı verecek” dedi.

Hizmetlere Sahip Çıkacağız
Programın son konuşmasını yapan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Şehrimiz için çok önemli ve hayırlı hizmetlerin açılışı bir bir yapılıyor. Gerek hükümetimiz gerekse yerel yönetimler çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bugün temeli atılan çevre düzenleme çalışmaları bölge turizmi açısından büyük önem taşıyor. İnşallah hep birlikte bu yatırımlara sahip çıkacağız. Şehrimizin, ilçelerimizin daha da gelişim göstermesi için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bu önemli projeyi ilçemizle buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu. Vali Coş’un konuşmasının ardından Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon çalışmalarının temeli atıldı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz