Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Rotası Filistin, Yükü Özgürlük'tü

Mavi Marmara Zihinlerde Devrim Yaptı

GÜNCEL
Rotası Filistin, Yükü Özgürlük'tü

Mavi Marmara Zihinlerde Devrim Yaptı

Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, Mavi Marmara'nın Türkiye'nin arınmasına yardım ettiğini belirterek, "Türkiye, belirli noktalarda arınmış, mesafe kat etmişse Mavi Marmara'nın bunda payı vardır. Çünkü zihinlerde devrim yaptı" dedi.

“İNSANLIĞIN VİCDANI…”
Başkan Yılmaz, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Mavi Marmara'nın Özgür Kudüs Yürüyüşü" adlı konferansta yaptığı konuşmada, Mavi Marmara'nın kardeşliğin sembolü ve insanlığın vicdanı olduğunu söyledi. Ümmetin paramparça ve dağınık görüntüsünün, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın işgalinin devam ettiğine değinen Yılmaz, "Ama şunu biliyorum ki ümidimizin yeşermeye başladığını gördükleri için yine dünyanın her yerinde bize saldırmaya ve gözyaşımızı akıtmaya başladılar" dedi.

“KUDÜS'Ü ONLARLA BİRLİKTE ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ”
Yılmaz, Mavi Marmara'nın ana hedefinin Filistinlilerin dünyaya sesini duyurmak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Götüreceğimiz yardımların onlara bir hafta yetmeyeceğini biliyoruz. Filistin'i, Filistinlilerin yaşadıklarını bilirseniz, demek istediğimi anlarsınız. Gazze'de kardeşlerimizin sizin dualarınıza, desteğinize ihtiyacı var. O kadar moralleri düzgün, mücadeleye odaklanmışlar ki Kudüs'ü de onlarla birlikte özgürleştireceğiz inşallah."

İKİYÜZLÜLÜKLER…
Mavi Marmara gemisiyle yardım götüren insanları durdurmaya dönük faaliyet olmadığını, gemide tam bir katliam yaşandığını hatırlatan Yılmaz, "Biri çıktı dedi ki 'Otoriteden izin almalılardı.' Ayrışmanın nerede başladığını anladınız mı şimdi? Mavi Marmara, Türkiye'nin arınmasına yardım ediyor. Türkiye, belirli noktalarda arınmış, mesafe kat etmişse Mavi Marmara'nın bunda payı vardır. Çünkü zihinlerde devrim yaptı. Nasıl dünyaya ikiyüzlülüklerini çarptıysa aynı şekilde Türkiye'de de bu arınmanın yolunu açtı" değerlendirmesinde bulundu. Mavi Marmara'nın Türkiye'nin prestijini artırdığını vurgulayan Yılmaz, duruşu, davranışı ve Mavi Marmara meselesine sahip çıkmasıyla bu itibarı hak ettiğini söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 1 =