Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Rektör Al’dan Araştırma Dekanlığına Ziyaret

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve beraberindeki heyet üniversitemizin Araştırma Dekanlığını ziyaret ederek dekanlığın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

GÜNCEL
Rektör Al’dan Araştırma Dekanlığına Ziyaret

Ziyarete Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Altınsoy, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sezercan Bektaş, Dr. Öğr. Üyesi Yakup Köseoğlu ve Uluslararası Ofis’ten oluşan bir heyet eşlik etti. Ziyarette Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinatörü Prof. Dr. Fatih Karadağlı birer sunum yaparak, üniversitemizin Ar-Ge çalışmalarına ve araştırma üniversitesi hedefine yönelik bilgi paylaşımında bulundular.

Dekan Prof. Dr. Yavuz sunumunda Araştırma Dekanlığının Araştırma Üniversitesi Değerlendirme Kriterleri kapsamında mevcut durum ve hedefler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Üniversitemizin çalışmalardan hızlı sonuç alabilmek için destek, teşvik ve ödül mekanizmalarından bahseden Yavuz, yapılan ve yapılması planlanan sanayi iş birliklerinden bahsetti. Yavuz ziyaretten dolayı Rektör Al’a teşekkürlerini sundu.

BAP Koordinatörlüğünün 2007 yılından 2022’ye kadar yürüttüğü çalışmalara ilişkin analiz yapan Prof. Dr. Karadağlı BAP kapsamında verilecek proje destekleri ve odak gruplar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Karadağlı Koordinatörlük olarak yapmış oldukları birim ziyaretlerinde edindikleri akademisyen geri bildirimlerini de aktardı. Ziyarette Rektör Al çalışmalarından dolayı Araştırma Dekanı Yavuz’a ve BAP Koordinatörü Karadağlı’ya teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 4 =