Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Platform bu kez siyasetçilere yüklendi

Parlementer Siyaset Toplumsal Yararı Gözetmiyor

GÜNCEL
Platform bu kez siyasetçilere yüklendi

Parlementer Siyaset Toplumsal Yararı Gözetmiyor

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, 518. hafta açıklamasında “Siyaset çözüm adresi olmaktan ve toplumun yararına yönetme amacından uzaklaşmaktadır” dedi

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, 518. hafta açıklamasını Sakarya Dayanışma Derneği’nden Şafak Yeşil okudu. Platform adına yapılan açıklamada AK Parti ve CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin neticesiz kalmasını “İki yıldır üst üste yaşanan seçimlerle yorulan halk, bu son çözümsüzlük manzarasıyla birlikte ciddi bir moral yıkım yaşamaktadır.” şeklinde değerlendirildi. “Siyaset halka tamamen yabancılaşmış, bir çözüm adresi olmaktan süratle uzaklaşmaktadır. Şu gerçek unutulmuştur ki seçim; parlementer siyasetin esasını değil yöntemini belirler.” denilen açıklamada, “Son yıllarda bu tamamen gözardı edilmiş, siyasetin; toplumu,  yine toplumun yararına yönetmesi asli amaç olmaktan çıkmıştır. Kendisini siyasetin üzerinde vasi kabul edenlerin, seçim sistemini salt bir teknik mesele düzeyinde algılamaları son derece aldatıcıdır.” eleştirisi yapıldı.

Basın açıklamasının devamında “Seçim sonrası siyasetin ortaya koyduğu manzara halkın küçümsendiğini, sonuçların sadece birer rakam olarak görüldüğünü göstermiştir. “Biz iktidara olana kadar hiç bir seçim geçerli değildir” tavrında olanlar halkın siyaset yapmak için sadece seçimlere mahkum olduğunu düşünmesinler. Ülke 20 sene öncesinin ülkesi değildir ve halkta güncel siyasetin ve devletin daha ilerisinde bir noktadadır. Halk yapılmaya çalışılan şeylerin farkındadır ve oyunu doğru okuyamayan siyasete sandık dışında da varlığını hissettirmeye muktedirdir. Halk kendisini ciddiye almayan herkese belki son bir ders daha verecek, ama ne olursa olsun Türkiye bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Ülke ciddi bir kriz yaşanmaktadır ve “vekiller” bunu işin altından kalkamayacaklarsa “asıllar”ın olaya el koymalarının vakti gelmiş demektir.” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz