Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Piyasalara bayram dopingi

Esnafın keyfi yerine geldi

GÜNCEL
Piyasalara bayram dopingi

Esnafın keyfi yerine geldi

Bayrama sayılı günler kala alışverişe çıkan Sakaryalılar esnafın yüzünü güldürdü. Şekercisinden konfeksiyoncusuna kadar her sektörde hareketlilik yaşandığı ilimizde para trafiğinin hızlanması piyasalara moral getirdi.  
YÜZLER GÜLÜYOR
Ramazan Bayramı’na günler kala, tüm sektörlerde yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar, fiyatların geçen yılla aynı olduğunu ifade ederken, hareketliliğin daha çok konfeksiyon sektöründe olduğu görüldü. Hareketliliğin iyice hissedildiğini kaydeden esnaflar “Bayram mesaisine başladık. Günler öncesinden hazırlıklarımızı tamamlamıştık” dedi.
“REKABET VAR”
Alanda rekabet çok fazla diyen esnaflar “Küçük esnaflar büyük alışveriş merkezleriyle yarışmak zorunda kalıyor. İşimiz daha da zor. Ancak elimizdeki ürünlerle beklentileri karşılıyoruz. Ürün çeşitliliği çok fazla. Bu bayram gömlek fiyatları 20 ila 35 lira, pantolon fiyatları ise 30 ila 45 TL arasında değişiyor” şeklinde konuştular.
MESAİ YAPIYORLAR
Bayram hareketliliğinin hissedildiği bir diğer adres de terzi ve kuaförler. Kendi zevki ve bedenine göre elbise diktirmek isteyenler, aldıkları kumaşlarla terzilerin yolunu tutuyor. Terzilerin elinde bugünlerde iş yükü fazla. Terziler de bu yüzden geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalıyor.
BAYRAM FIRSATTIR
Öte yandan Sakarya Seyyar Giyim ve Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe, yıl boyu beklediğini bulamayan esnafın, borç yükünden kurtulabilmek için umudunun bayram alışverişleri olduğunu söyledi. Alışveriş piyasasında yaşanan daralmadan en çok nasibini alanın küçük esnaf olduğunu belirten Tepe, esnafın kayıp geçen bir yılı kurtarmanın peşinde olduğunu kaydetti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 8 =