Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Pide üzerinden bir algı operasyonu böyle yapıldı

AK Parti Serdivan ilçesinin iftar programında masaya konan ancak yine masadakilerin isteği ile hemen kaldırılan üzerinde Allah yazılı pide operasyon malzemesi oldu.

GÜNCEL
Pide üzerinden bir algı operasyonu böyle yapıldı

AK Parti Serdivan ilçesinin iftar programında masaya konan ancak yine masadakilerin isteği ile hemen kaldırılan üzerinde Allah yazılı pide operasyon malzemesi oldu.

GERÇEKTE NELER YAŞANDI BU HABERDE

Serdivan AK Parti ilçe Teşkilatı dün belediye konferans salonunda bir iftar verdi. İftarda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Milletvekili Adayları Recep Hacıeyüpoğlu ve Bilgehan Doğru,  İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik yer aldı.

Burada çekilen bir fotoğraf günün ilk saatlerinde Yenihaber Gazetesinde yer aldı. Yenihaber gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haber kısa bir süre sonra Cihan Haber Ajansı tarafından servis edildi. Ulusal basının ulusalcı çizgide yayın yapan haber siteleri ve gazetelerinin büyük çoğunluğu habere balıklama atlayarak “üzerinde allah yazan pide yedirdiler” diye yazdılar.

Oysa gerçek öyle değildi. Masaya oturduktan kısa bir süre sonra hemen pideyi fark eden Zeki Toçoğlu, bunun derhal götürülmesini istemişti. İlahiyat eğitimi alan ve üniversitede ilahiyat dersleri veren bir isim olan Toçoğlu, bir eşyanın üzerine allah lafzı yazılmasının ölçülerini o masada ki herkesten daha çok bilen biriydi ve gerekeni yaptı. Ancak pide masadan gidene kadar çekilen fotoğraflar algı oluşturmak için yetti.

Zeki Toçoğlu ve İl Başkanı Fevzi Kılıç konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Toçoğlu, bazı basın organlarında yer alan ‘üzerinde Allah yazlı pide’ konusunda sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Daha önce Serdivan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar buluşmasında protokol masasına üzerinde Allah yazılı pide konulmuş, bazı basın organları konuyu çarpıtarak siyasi malzeme haline getirmişti.

Başkan Toçoğlu resmi twitter hesabından şu ifadelere yer verdi; “Serdivan İlçe Teşkilatımızın düzenlediği iftar programında masaya konulan pide meselesi belli odaklar tarafından profesyonelce çarpıtıldı. İftar yaptığımız masaya konulan bu pideyi genç bir arkadaşın yaptırdığı bilgisini aldık. Biz masaya oturduğumuzda pideyi hiçbir şekilde fark etmemiştik. İl başkanımızla yan yana oturduğumuz masada oldukça büyük bir pide vardı.”

“Sonradan pideyi incelediğimizde üzerinde Allah yazdığını gördük. Hemen akabinde görevli arkadaşları çağırarak pidenin masada durmasının uygun olmadığını ve kaldırmalarını rica ettik. Belli odaklar ise meseleyi derhal çarpıtarak, servis ettiler. Bu olay asla kabul edilemez. Ve gereken de yapılmıştır. Yazılanlar doğru değildir.”

AK Parti il başkanı Fevzi Kılıç’ta “Danışma meclisi toplantımızın ardından iftar yemeğimize ezan okunmasına 5 dakika kala geçtik. Sofraya oturduktan bir dakika sonra da pide geldi. Pidenin üzerindeki Arapça Allah yazısını fark etmemin ardından kaldırılmasını istedim. Pide de yenilmeden kaldırıldı” dedi.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 2 =