Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Özkoç’tan AK Parti anketine tepki

“Millet iradesiyle dalga geçiyorlar”

SİYASET
Özkoç’tan AK Parti anketine tepki

“Millet iradesiyle dalga geçiyorlar”

AK Parti’nin Sakarya’daki seçim anketlerini değerlendiren CHP Milletvekili adayı Engin Özkoç “Bu tür söylemleri Cumhuriyet Halk Partisi olarak doğru bulmuyoruz. Millet iradesiyle dalga geçiyorlar” dedi. 
 

“DOĞRU BULMUYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde 1. sıra milletvekili adayı Engin Özkoç, AK Parti’nin bir süre önce kamuoyuna açıkladığı anketi gazetemize değerlendirdi. AK Parti’nin millet iradesiyle dalga geçtiğini savunan Özkoç “Şu kadar oy alacağız, oyumuz yüzde 63 oldu ifadelerini doğru bulmuyoruz. Halkın iradesini kimse etkilemeye kalkmasın. Bizim kesinlikle böyle anlayışımız yok. CHP, kendisini millete emanet etmiştir ve seçimlerde gerekli desteği alacaktır” dedi.
 

“SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ”
Partisinin seçim vaatleri konusundaki soruları da yanıtlayan Özkoç, özellikle emekliye ve asgari ücretliye yapacakları zamların büyük ses getirdiğini söyledi. Özkoç şöyle konuştu: CHP, yapacağı işleri vaat eder. Zaten genel başkanımız söylemişti; bunu yapamadığı taktirde istifa edecektir. Biz Türk milletine söz verdik ve bu sözü tutacağız. Vekiller olarak da bu vaatlerin arkasındayız. Milli gelirin büyük bir kısmını halkın yüzde 2-3’lük kesimi alıyor. Bu eşitsizliği gideceğiz”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz