Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Otobüslerin rengini vatandaş belirleyecek

Perşembe günü anket başlıyor

GÜNCEL
Otobüslerin rengini vatandaş belirleyecek

Perşembe günü anket başlıyor


Özel Halk Otobüslerinin rengi için 4 Haziran Perşembe günü anket çalışmasının başlatılacağını açıklayan Başkan Toçoğlu; “Her zaman belirttiğimiz gibi şehrimizi birlikte yönetiyoruz. Halk otobüslerini halk kullanıyorsa otobüsün rengini belirleme hakkı da pekala halkındır.”


   Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Özel Halk Otobüsleri Yönetmeliği kabul edilmişti. Bu kapsamda meclis oturumunda açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, otobüslerin renginin yapılacak anket çalışmasıyla belirleneceğini belirtmişti. Gerekli hazırlıkların tamamlandığını duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, özel halk otobüslerinin yeni rengi için 4 Haziran Perşembe günü anket çalışmasının başlatılacağını belirtti.

ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ
   Başkan Toçoğlu, “Geçtiğimiz ay meclisimizde aldığımız kararla özel halk otobüslerinin rengi ile ilgili bir çalışma başlatacağımızı belirtmiştik. Sakarya’da görev yapan bin 200’ün üzerindeki özel halk otobüsleri artık tek renk olacak. Bu konuyla ilgili Perşembe günü anketimizi başlatıyoruz. Daha önce akıllı kart ve kültür sanat yatırımlarımıza birlikte isim vermiştik. İnşallah şimdi de özel halk otobüslerinin rengini birlikte belirleyeceğiz. İlgili anket 4 Haziran Perşembe günü başlayacak. Alternatif önerilerinizi bekliyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi şehrimizi birlikte yönetiyoruz. Bu nedenle şehrimizi ilgilendiren konularda da kararı birlikte vereceğiz. Halk otobüslerini halk kullanıyorsa otobüsün rengini belirleme hakkı da pekala halkındır” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =