Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Otobüslerde Yaz Saati Uygulaması Başlıyor

Belediye otobüsü kullananlar dikkat!

GÜNCEL
Otobüslerde Yaz Saati Uygulaması Başlıyor

Belediye otobüsü kullananlar dikkat!

Büyükşehir Belediye Otobüslerinde yaz saati uygulamasına geçildiğini duyuran Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu kamuoyuna duyurdu; ulaşım filomuzu 11 yeni otobüsle güçlendiriyoruz. Hemşerilerimizi toplu taşımada modern standartlarla buluşturmak hedefiyle çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz” dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, belediye otobüs saatlerinde Ramazan Ayı ve yaz saati uygulaması ile birlikte değişiklikler yapıldığını açıkladı. Toplu taşıma konusunda Sakaryalıları daha etkin, verimli ve ulaşılabilir hizmetler ile buluşturmak için çalıştıklarını aktaran Pistil, 22 Haziran Pazartesi günü ile başlayacak yeni düzenlemelerin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Hatlarda Değişiklik
Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil’in açıklamaları şu şekilde: “Yapılan düzenlemeyle birlikte Karaman hattında çalışan 21/A ve 21/B hatlarının yerine 21/C ve 21/D hatları; Camili güzergâhında çalışan 22/A ve 22/B otobüs hatlarının yerine ise 22/C ve 22/D hatları hemşerilerimize hizmet sunacaktır. Yeni oluşturulan 21/C ve 21/D hatları Karaman – Ofis Garajı güzergâhı arasında, 22/C ve 22/D hatları ise Camili – Ofis Garajı güzergâhı arasında çalışacaktır.”

Yoğun Güzergâhlara Ek Seferler
“Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’ne Çark Caddesi güzergâhı üzerinden 4, 19K ve 26 numaralı hatlar ile Adnan Menderes Caddesi güzergâhı üzerinden de 15 numaralı Belediye Otobüs hattı hizmet sunmaya devam edecek. Ayrıca Ramazan Ayı boyunca yoğunluk olan hatlara gece birer servis ilave edeceğiz. Yaz saati ve Ramazan uygulamasıyla otobüs hareket saatlerinde değişiklik yapılan 2, 3, 4, 5, 9, 12, 15, 21/C, 21/D, 22/C, 22/D, 23, 24, 24/K, 26 numaralı Belediye Otobüs hatlarına ait hareket saati ve güzergâh bilgilerine Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden (www.sakarya.bel.tr) veya SAKUS mobil uygulamasından ulaşılabilir.”

Toplu Taşımada Modern Hamleler
“Hemşerilerimizin daha rahat ve konforlu ulaşım imkânlarından yararlanabilmeleri için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar devam ediyor. Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu da kamuoyuna duyurdu; ulaşım filomuzu 11 yeni otobüsle güçlendiriyoruz. Hemşerilerimizi toplu taşımada modern standartlarla buluşturmak hedefiyle çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz.”
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 1 =