Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Önce Okul Öncesi Projesi Kapsamında Erenler’de Okul Öncesi Şenliği Gerçekleştirildi

Sakarya Valiliği himayesinde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülmekte olan Önce Okul Öncesi projesi kapsamında farklı ilçelerde belirli aralıklarla düzenlenen Okul Öncesi Şenlikleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.

GÜNCEL
Önce Okul Öncesi Projesi Kapsamında Erenler’de Okul Öncesi Şenliği Gerçekleştirildi

Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Önce Okul Öncesi Şenliği programına çok sayıda çocuk ve aile katılım sağladı.

Okul öncesi eğitimin kalite ve niteliğinin ve okul öncesi eğitimin önemine dair farkındalığın ve yaygınlaşmanın toplumda artırılması amacına yönelik birçok faaliyetin gerçekleştirildiği proje kapsamında 30 adet atölye etkinliği çocuklarla buluşturuldu.

Millî Eğitim Bakanlığının yürüttüğü Dilimizin Zenginlikleri ve Harezmi projelerine dair atölyelerin de yer aldığı şenliğe; İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile İl ve ilçe millî eğitim müdürlüğü yöneticileri de katılım sağladı.

Atölyeleri gezerek çocuklarla etkinliklere katılan Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Önce Okul Öncesi projesinin Sakarya'da okul öncesi okullaşma oranına olumlu katkılarının olduğunu ifade etti. Şenliğin gerçekleştirilmesindeki desteklerinden dolayı atölye etkinliklerinde görev alan yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =