Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ölüm yürüyüşüne katıldılar

Üç günde 100 kilometrenin üzerinde yol yürüdüler

GÜNCEL
Ölüm yürüyüşüne katıldılar

Üç günde 100 kilometrenin üzerinde yol yürüdüler

Srebrenitsa Katliamı'nın 20. yılında ''Ölüm Yürüyüşü'' Potoçari'de son buldu. Srebrenitsa’da soykırımdan kaçanların orman yolunu kullanarak Tuzla kentine ulaşmak üzere geçtiği güzergâhta geleneksel olarak düzenlenen ''ölüm yürüyüşüne” katılan AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Sakarya’ya döndü.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Üyeleri Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedilerinden biri olarak kabul edilen Bosna’daki savaşın en büyük acısının yaşandığı Srebrenitsa’dan kaçanların Tuzla’ya ulaşmak için kullandığı ölüm yolundaki, 3 günlük yürüyüşü sona erdi.
Tuzla yakınlarındaki Nezuk kasabasında Türkiye'nin yanı sıra birçok Avrupa ve Arap ülkesinden binlerce kişinin katılımıyla üç gün önce başlayan yürüyüşe katılanlar, önce soykırım kurbanlarının defnedildiği Potoçari Anıt Mezarlığı'nı ziyaret etti.
Ellerinde, başta Boşnakların savaş döneminde kullandığı zambaklı bayrak olmak üzere, Bosna Hersek, Türkiye ve Arnavutluk bayrakları taşıyan katılımcılar, mezarlıkta duygu dolu anlar yaşadı. Yürüyüşe katılanlar, dua ettikten sonra mezarlıktan çıkarak geceyi geçirecekleri kamp alanına geçtiler.
Ölüm Yürüyüşü’nün son gününde AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Üyeleri  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü.Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Barış Yürüyüşü'ne katılanlar üç günde 100 kilometrenin üzerinde yol yürüdü.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 1 =