Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali Ödül Töreni

Adapazarı Belediyesi’nin katkı ve destekleriyle, “SanatSakarya” projesi kapsamında, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenen “Ortaokullar Arası Tiyatro Festivali”nin ödül töreni Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İLÇELER
Okullar Sahnede Ortaokul Tiyatro Festivali Ödül Töreni

Tiyatro Festivali Gelenekselleşme Yolunda

Adapazarı Belediyesi’ nin katkı ve destekleriyle,  “SanatSakarya” projesi kapsamında ikincisi düzenlenen ortaokullar arası tiyatro festivalinin kapanış töreninde Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Ekibinin sahnelediği “ Kaptan Geri Dönüşüm ve Arkadaşları” adlı oyun çocuklarla buluştu. Çevre bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazandırılmasının amaçlandığı oyun, izleyicilerin beğenisini kazandı.

Mutlu Başkan’ a Teşekkürler 

Tiyatro Festivalinin kapanış ve ödül törenine Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Halil Müftüoğlu, Adapazarı Belediyesi Kültür Müdürü Murat Acar, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sanatseverler katıldı. 

Festival sürecinin başından sonuna kadar olan süreçte katkı ve desteğini esirgemeyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ ya teşekkürlerini ileten Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, eğitim ve sanat alanında yapılan çalışmalara gösterilen özen ve öncelikten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Adapazarı Belediyesinden Sanata Destek

Başkan Vekili Halil Müftüoğlu, eğitimin yanında kültür ve sanatla harmanlanmış bireyler yetiştirmenin önemini vurgulayarak, millî eğitim camiası iş birliği ile nitelikli çalışmalara imza aktıklarını aktardı. Tiyatro Festivali sürecinde emek veren öğretmenleri  ve öğrencileri tebrik eden  Müftüoğlu, “Sanatsal ve kültürel faaliyetlerle ilgili düzenlenen etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz. 10-15 Nisan 2023 tarihleri arasında oyunlarını sergileyen öğrencilerimizi ve öğrencisi için heyecanlanan öğretmenlerimizi kutluyorum, emekleriniz bizler için çok kıymetli.” şeklinde düşüncelerini ifade ederek “ Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu eğitime, eğitimciye ve kültür ve sanata çok kıymet veriyor ve sınırsız destek sunuyor. Kendisine de şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Sanatsal Faaliyetlerde Öğrenciler

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; “SanatSakarya” projesi kapsamında ikincisi düzenlenen festivale desteği, öğrencilerin yeteneklerini keşfetme ve kendilerini daha iyi tanımaları adına sanatsal etkinliklere sunduğu katkı için Başkan Mutlu Işıksu’ ya teşekkür etti. 

“Filmler sizi ünlü yapar. Televizyon sizi zengin yapar ama tiyatro sizi iyi yapar.” sözünü paylaşan Savaşçı: “Her alanda nitelikli eğitim ve nitelikli öğrenci yetişmek amacıyla çıktığımız yolda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek birinci önceliğimiz; emeklerine, gelişimlerine şahit olmak da tek arzumuzdur.” diyerek emeği geçenleri de tebrik etti.

 

 

Ödüller Sahiplerini Buldu 

Festival Seçici Kurulu tarafından belirlenen ödüllerin, protokol tarafından öğrenci ve öğretmenlere takdim edildiği törende festivale katılan okullara da katılım belgesi ve plaket verildi. 

Festivalde Dereceye Giren Okullar:

En İyi Oyun;
Sakarya Özel İlke Ortaokulu

En İyi Kostüm-Dekor-Müzik;
Karasu Sezi Eratik Ortaokulu

Üstün Performans Gösteren Kız Öğrenciler ;
Semiha Dayı – Karasu Sezi Eratik Ortaokulu
Ecrin Küçüksu – Arifiye  Açmalar Ortaokulu 
Busenaz Dülek – Erenler Yücel Ballık Ortaokulu


Üstün Performans Gösteren Erkek Öğrenciler ;
Mahmut Mert Duran - Sakarya Özel İlke Ortaokulu
Nevfel Enis Tunca – Karasu Sezi Eratik Ortaokulu 
Ömer Asaf Sarı - Kurtuluş Ortaokulu

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 9 =