Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Öğrencilerin Eğitim Alabileceği İlk Aile Sağlığı Merkezi Bakan Soylu’nun Katılımıyla Hizmete Açıldı

Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu’nun eşi Zümrüt Müftüoğlu adına yaptırdığı ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerinin klinik eğitimleri için önemli uygulama merkezi olacak Zümrüt Müftüoğlu Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

GÜNCEL
Öğrencilerin Eğitim Alabileceği İlk Aile Sağlığı Merkezi Bakan Soylu’nun Katılımıyla Hizmete Açıldı

Zümrüt Müftüoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışına; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Müftüsü Hasan Başiş, Milletvekilleri, Grup Başkan Vekilleri, İl Başkanları ve STK başkanları katıldı.

SAÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı bünyesinde açılan Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışında konuşan İsmail Müftüoğluinsanların fani olduğunu topluma kazandırılan eserlerin baki olduğunu belirterek merkezin kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Şehrimize bir miras bırakıldığını söyleyen İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu,şehre kazandırılan bu eserlerin önemli ve büyük eserler olduğunu belirterek kuruluşta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Üniversitemiz öğrencilerinin sağlık hizmetlerinde aktif rol almasını ve aile hekimliği asistanlarının klinik eğitimlerini asıl faaliyet alanlarında tamamlayabilmelerine katkı sağlamayı hedefleyen Aile Sağlığı Merkezi eğitim ve sağlığı birleştiren yapısıyla Tıp Fakültesi öğrencileri ve aile hekimliği asistanları için önemli bir uygulama merkezi olacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =