Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ödüllü Proje Türkiye Geneline Yayılıyor

Türkiye Atletizm Federasyonunun da yakından ilgilendiği proje ile atletizm başlama yaşını 7 yaştan 4 yaşa indiren Türkiye Atletizm Federasyonu Projenin Ülke genelinde toplamda 1 milyon 885 bin çocuğa ulaştırılması sağlayacak.

GÜNCEL
Ödüllü Proje Türkiye Geneline Yayılıyor

2022 Eylül ayında Hendek Belediye Başkanlığı, Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hendek Jimnastik Kulübünün Protokolle imza altına alarak uygulamasını başlattığı “Hendek ilçesinde 250 anaokulu öğrencisine Temel cimnastik ve Çocuk Atletizmi eğitimde iş birliği” projesi daha önce de İstanbul’da düzenlenen TRKTYD ödül zirvesinde “En iyi genç gelişim projesi” seçilerek ödül almıştı. 

Proje; İlgili kurumların yönetmeliklerine göre hazırlanarak sürdürülebilir nitelikte olmasıyla her yıl milyonlarca çocuğun sporla tanışmasını sağlayacak gibi görünüyor.
Projeyi hazırlayan ve uygulayan Hendek Jimnastik Kulübü ekibi; 
        Hendekte Anaokulu öğrencilerine uygulamaya devam edecekleri bu eğitim programının Ülke genelinde 1 Milyon 885 Bin çocuğa yaygınlaşacak olmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.  Ayrıca çalışmalarının devam ettiğini, gelecek nesillerimizin spor, sanat, kültür ve bilim alanlarında eğitimler alabilecekleri kapsamlı bir proje ile daha çocuklarımızın telefon, tablet, bilgisayar oyunları vb. kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlıklardan uzak kalarak ilgi duydukları ve yetenekli oldukları tespit edilen alanlarda geliştirilerek geleceğe daha donanımlı hazırlanmalarına katkı sağlamak istediklerini ilettiler. 
Marifet iltifata tâbidir;
 Emsal gösterilerek Ülke geneline yaygınlaşacak çalışmaları ile Ankara’ya davet edilen HJK ekibi; Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih ÇİNTİMAR’I, Ak Parti Sakarya Millet Vekili Ali İNCİ’Yİ, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili, Sakarya Milet Vekili M. Levent BÜLBÜL’Ü, İyi Parti Sakarya Millet Vekili Ümit DİKBAYIR’I ziyaret ettiler. Görüşmelere, Hendek Jimnastik Kulübü Başkanı Doğukan KESKİN, Baş Antrenör Ali YILDIRTAN, Antrenör Öner BEDEN, Antrenör Esra HAFİF, Yrd. Antrenör Sümeyye YILDIRTAN katıldılar.
Çalışmaları ile yakından ilgilenen; Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Sn. Fatih ÇİNTİMAR’A, Ak Parti Sakarya Millet Vekili Sn. Ali İNCİ’YE Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili, Sakarya Milet Vekili Sn. M. Levent BÜLBÜL’E, İyi Parti Sakarya Millet Vekili Sn. Ümit DİKBAYIR’A, Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU’NA, projenin uygulamasında birlikte çalıştığımız Hendek İlçe Halk Eğitim Müdürlüğüne ve çocuklarının gelişimini önemseyerek bizi onlarla tanıştıran kulübümüz çalışmalarına getiren toplamda 620 öğrencimizin çok değerli ailelerine teşekkür ederiz açıklamasında bulundular.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih ÇİNTİMAR
Proje ekibini ziyarete gelen Fatih ÇİNTİMAR; 2022/2023 eğitim öğretim yılı döneminde Sakarya Hendek ilçesinde beş kurum bir araya gelerek 250 anaokulu öğrencisine uygulanan eğitimde işbirliği projesi ile anaokulu öğrencilerine Temel Jimnastik ve Wa Kids Athletic Çocuk Atletizmi eğitim programı düzenleyen Hendek jimnastik kulübü proje ekibini tebrik ediyorum.  Federasyon olarak bu uygulamanın Ülkenin tamamında 1 milyon 885 bin çocuğa yaygınlaştırılması ile spor altyapısında büyük bir devrim olacaktır. Federasyonumuza kayıtlı Çocuk Atletizmi ve çocuk koruma sertifikaları almış bütün antrenörler 2023 Eylül'den önce gelişim semineri ile bu altyapı çalışmasına hazırlanacaklar ve 2023-2024 eğitim öğretim döneminde tüm il ve ilçelerimizde aynı anda eğitimlere başlanacaktır, dedi.

 


Millet Vekili Ali İNCİ
Sporun içinden gelmiş bir spor insanı olarak alt yapı çalışmalarının önemini çok iyi bilerek verdiğimiz desteklerle ilçemizden Güreşte Karatede onlarca Avrupa ve Dünya şampiyonları yetiştirdik. Hendek spor ’da başarı için alt yapının önemini ispatlamış bir ilçedir.
Şimdi de bu değerli proje ile sporun anası ve babası olan  Cimnastik ve Atletizm branşları ile daha erken yaştan yüzlerce evladımıza sporu sevdiren ve erken yaşta yeteneklerini geliştiren, bu kıymetli projeyi hazırlayarak Hendekli hemşerilerimize kazandıran Ali YILDIRTAN hocamızı, Başkan Doğukan KESKİN'İ ve Hendek Jimnastik Kulübü ekibini tebrik ediyorum dedi,  
Avrupa Birliğinden kabul gören projenin de takibini yapacağını söyleyen İNCİ bu projeyle sporda ve sanatta başarılı çocuklarımızın yetiştirilebilmesi için ihtiyaç olacak alanların oluşturulmasını sağlayarak gerekenin yapılacağının bilmenizi isterim dedi.

Millet Vekili Muhammed Levent BÜLBÜL
Yeğenlerimin de öğrencisi olduğu Hendek Jimnastik Kulübünü,  onlara sporu sevdiren eğitmenlerini biliyor ve takip ediyordum ancak görüyorum ki Hendek ilçemizde 620 öğrencisine daha sporu sevdiren bu kulübümüzün, 250 Anaokulu öğrencisine eğitim vermek üzere hazırladıkları 1 yıl boyunca başarıyla uyguladıkları bu projenin örnek  gösterilerek ödül almış olması, ilgili kurumların yönetmeliklerine uygun bir şekilde hazırlanarak bu kurumları bir araya getirebilmesi, Ülkemizin tamamına yaygınlaşmasını sağlayabilecek nitelikte olmasıyla gurur duyduklarını söyledi,
Kulüp başkanı Doğukan KESKİN'İ Baş Antrenör Ali YILDIRTAN'I ve Hendek Jimnastik Kulübü ekibini tebrik ederek bir abiniz olarak Vekiliniz olarak her zaman yanınızdayım dedi.

Millet Vekili Ümit DİKBAYIR
Seçimlerle ve siyasetle kutuplaşmalara sürüklenmiş,  Ülkemizin daha fazla kutuplaşmaması gereken dönemlerindeyiz. Siyasetin olmadığı ve birleştirici olan "sporun" gelecek nesillerimize birlik beraberliği, takım çalışmasını öğreten yetenekleri ile özgüveni yüksek gençler yetişmesini sağlayan, onları kötü alışkanlıklardan kötü arkadaşlıklardan uzak tutan sporun önemini de bilerek başta biz siyasetçiler olarak Hendekli ve Sakaryalı diğer milletvekillerimiz ile birlik ve beraberlik içinde olmaya hazır olduklarını, şehrimizin ve ülkemizin yararına olacak bütün çalışmalarda taraf gözetmeksizin güzel çalışmalar yapan herkesin yanında olacaklarını söyleyen DİKBAYIR, Hendekte başlayıp Ülkemizin her köşesinde daha anaokulundayken çocuklarımıza sporu sevdirecek yeteneklerini ortaya çıkaracak onlara birlik beraberlik duygusunu kardeşliği arkadaşlığı aşılayacak bu güzel çalışmayla gurur duyduklarını bu çalışmada görev almış bütün hocalarımızı projenin hazırlanmasında büyük emeği olan Ali hocamızı, bu ekibi bir araya getiren Kulüp başkanımız Doğukan KESKİN'İ ve yönetimini tebrik ediyorum, gazi meclisimiz siz değerli arkadaşlarımıza her zaman açıktır abiniz olarak vekiliniz olarak bir isteğiniz olduğunda direk şahsi cep telefonumdan arayın lütfen dedi.

 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu
Her alanda kendini kanıtlayarak proje ve başarılarıyla farkını ortaya koyan Hendek, spora ve sporcuya verdiği destekle sporun adeta Sakarya’da başkenti konumdadır. 
Güreşte ve Karatede dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla ön plana çıkan Hendek, futbol, hentbol ve basketbol başta olmak üzere sporun tüm branşların da varlığını başarıyla sürdürmektedir. 
Mahallelere kazandırdığımız spor alanları, çocuklarımızı spora alıştıran birer merkez haline gelirken ilgi alanlarına göre sunulan branşlarda en iyi eğitimi almaları adına üstün çabalar sarf etmekte, kayıtsız şartsız destek vermekteyiz. 
Anlayışımız gereği hayata geçirdiğimiz tesisleşmeler, alt yapı okullarının artış göstermesiyle taçlanmıştır. Sporun her alanında olduğu gibi cimnastik alanında da destek vermeye devam ediyoruz.  Atılan bu dev adım muazzam gayretle gıpta edilecek noktaya ulaşmıştır. Hendek Jimnastik Kulübü ve kurumlar arası işbirliği kapsamında başlattığımız, “250 anaokulu öğrencisine Temel Cimnastik ve Çocuk Atletizmi” projesiyle ödül alan bir başarı sağlanmıştır. 
600’ü aşkın öğrencisiyle amatör spor branşları arasında en güçlü spor kulübü olan, cimnastik branşını sevdiren Hendek Jimnastik Kulübünü, Kulüp başkanı Doğukan KESKİN'i Baş Antrenör Ali YILDIRTAN'ı ve ekibini tebrik ediyorum. Spor branşlarının aslında alt yapısını oluşturan, kuvvet, koordinasyon ve yeteneği geliştiren, sağlıklı bedensel gelişimin anahtarı olan jimnastik konusunda Hendek Belediyesi olarak geleceğe yatırıma devam edip, desteğimizi sürdüreceğiz. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim” sözünü kendine şiar edinmiş olan Büyük Türk Milletinin kıymetli her ferdi için, Türk Gençliğini spora özendirmeye, yönlendirmeye ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 1 =