Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

O evler neden boşaltılmıyor

GÜNCEL
O evler neden boşaltılmıyor


Geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak sonrası Serdivan ilçesi Aşağıdereköy mahallesinde yaşanan sel felaketi bir kişinin hayatını kaybetmesine ve büyük hasarlar meydana gelmişti. Şimdi ise İlçe Belediyelerinin dere yataklarına yapılan evlerin neden kaldırılmadığı sorularına cevap aranıyor.
Yaklaşık bir sene öncesinde Geyve ‘de yaşanan sel felaketi sonrasında Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Sakarya İl Müdürlüğüne  dere yatağında bulunan evleri inceleyin talimatı vermiş.  Bu kapsamda AFAD çalışmaları sonucunda Sakarya’da 16 ilçede 100’ün üzerinde dere yatağına ev olduğu tespit edilmiş.  AFAD ise ilçe belediyelerine  uyarı yazısı göndererek  dereyatağındaki 100’ün üzerindeki evlerin tahliyesini istemişti.   Fakat ilçe belediyeleri bu uyarılara rağmen hiçbir çalışma yapmamış.
Şimdi ise Geyve sel felaketinin ardından uyarıları dikkate almayan 100’ün üzerinde dere yatağında bulunan  evlerin tahliyesini yapmayan ilçe belediyeleri, Aşağıdereköy Mahallesi’nde yaşanan sel felaketi sonrası 16 ilçede bulunan 100’ün üzerindeki dere yatağına yapılmış evlerin tahliyesini yapacak mı?  Tahliyesini yapmayacaksa neden yapmayacak bunun cevabını tüm kamuoyu olarak merak ediyoruz.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz