Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Nuri Bayar Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokuluna Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıklarının tamamlandığı Nuri Bayar Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

GÜNCEL
Nuri Bayar Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokuluna Ziyaret

Okul Yöneticileriyle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, yaz dönemi boyunca sürdürülen yeni eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Millî Eğitim Bakanlığımızın, okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirme amacına yönelik ilimizde çok sayıda okulumuzun fiziki imkânlarının iyileştirildiğini söyledi.

Bakanlığımız tarafından ders kitaplarıyla birlikte ücretsiz olarak hazırlanan ve dağıtımı yapılan yardımcı kaynak kitapların öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına önemli katkıları olacağını ifade etti.

Bu yıl ortaokula adım atacak öğrencilerinizin uyum eğitimi sürecinin 12 Eylül'de uygulanmaya başlayacağını ve 16 Eylül'e kadar süreceğini hatırlatan Savaşçı, okul yöneticilerine fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ederek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 9 =