Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Nef’ten SUBÜ’ye Eğitim Binası Desteği

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nef, yurtiçinde ve yurtdışında yatırımlarına hızla devam ederken, eğitim sektörüne katkıyı da sürdürüyor.

GÜNCEL
Nef’ten SUBÜ’ye Eğitim Binası Desteği

Bu kapsamda Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Nef arasında imzalanan protokol ile Yabancı Diller Yüksek Okulu ile Bilim ve Teknoloji Merkezleri’nin imalatından peyzajına kadar tüm süreçleri Nef tarafından üretilip teslim edilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile gayrimenkul sektörünün yenilikçi markalarından Nef arasında iş birliği protokolü imzalandı. SUBÜ Rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur tarafından imzalanan protokol gereğince Yabancı Diller Yüksekokulu ile Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin inşası Nef tarafından yürütülecek. 49 yıllığına kullanımını SUBÜ’ye verecek olan Nef, projeyi ruhsat alındıktan sonra 36 ay içerisinde imalatından tadilatına, dekorasyonundan peyzajına kadar tüm detaylarıyla üretip teslim edecek.

“Destekler sayesinde başarılarımız sürekli hale geliyor”

Projeye desteklerinden dolayı Nef’e teşekkürlerini sunan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Çalışmalarımızı topluma yönelik olarak da yapan bir üniversite olarak iş dünyasıyla entegre çalışıyoruz. Bu anlamda da yapacağımız çalışmaları direkt iş dünyasına yönelik nitelikli insan yetiştirmeye, nitelikli AR-GE yapmaya, öğrencilerimizi de bu anlamda yetiştirmeye katkı verecek bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyor ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Bey’e çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Nef Vakfı ile de ortak çalışmalarımız var. Özellikle teknoloji yarışmaları ile ilgili olan kısımda öğrencilerimize büyük katkıları var. Bu çalışmalar neticesinde de öğrencilerimiz önemli başarılar elde ediyorlar. İnşallah bu başarılar da sürekli hale gelecektir” diye konuştu

“Üniversitelere desteğimiz sürecek”

SUBÜ’de gerçekleştirilen protokol ile hayata geçen projenin yanı sıra NEF Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, 2015 yılından bu yana eğitime destek olmayı sürdürdüklerini kaydederek; “Hayatta toplumların kalkınması için en büyük dönüşüm konusu, eğitim. Bu dönüşüme katkı vermek binlerce okul yapmaya bedel. Milli Eğitim Bakanlığı’na bugüne kadar birçok okul yapıp teslim ettik. Bu teslimlerde yaşadığımız mutluluk bizler için çok değerli. Çünkü bu sıralarda yetişecek her genç ileride ülkemize faydalı bireyler haline gelecek. Bu nedenle üniversitelere özellikle verimli üretim odağında desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile bu anlamda imzaladığımız protokolün ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Bu tip bir işe vesile olmaktan gurur duyuyoruz”

Toplam 5 bin metre kare kapalı alana sahip olacak projenin önemine de dikkat çeken Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Bu protokol kapsamında Nef olarak Yabancı Diller Yüksekokulu ile Bilim ve Teknoloji Merkezimizi yapıp teslim edeceğiz. Proje 5 bin metrekare kapalı alana sahip. SUBÜ bizi vakıf tarafında da etkileyen çok vizyoner, ülkenin kalkınması için önemli projeler üreten, yeni kurulmasına rağmen teknolojik gelişim anlamında birçok başarılı projeye imza atan bir üniversite. O yüzden üniversitemiz ve rektör hocamızla bu tip bir işe vesile olmaktan Nef vakfı olarak gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Timur ve Sarıbıyık, daha sonra SUBÜ stüdyoları ile Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü’nün çalışma alanlarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =